Aktualizacja Nexusa 5 do Androida 4.4.3 trafia do pierwszych użytkowników

Aktualizacja Nexusa 5 do Androida 4.4.3 trafia do pierwszych użytkowników

Aktualizacja Nexusa 5 do Androida 4.4.3 trafia do pierwszych użytkowników
Redakcja
15.04.2014 10:09

Android to system bardzo rozbudowany, można by nawet rzec, że poprzez kilkuletnią ewolucję dojrzał on do zadań, jakie są przed nim stawiane. Niemniej jednak, ciągle znajdowane są błędy, użytkownicy oczekują też nowych funkcji, więc kwestią czasu jest wydanie nowej wersji. Zanim to nastąpi, trzeba załatać wersję 4.4 KitKat, jaka zadebiutowała w październiku. Wygląda na to, że nadszedł właściwy moment. Pierwsze przecieki o tej aktualizacji pojawiły się już jakiś czas temu, teraz na swoich stronach umieściła je firma Sprint, amerykański operator telekomunikacyjny. Co przynosi nowa wersja, którą niektórzy użytkownicy mogą otrzymać już dzisiaj?

Obraz

Z tego co wiadomo, kolejna aktualizacja Androida nie przyniesie nam żadnych rewolucyjnych zmian. Będzie to raczej wielki zbiór poprawek różnych znalezionych i zgłoszonych błędów, zarówno dotyczących systemu jako takiego, jak i też elementów dla konkretnego urządzenia, smartfonu Nexus 5 jaki zadebiutował wraz z KitKatem. Nieoficjalne listy zmian mówią o naprawieniu zdarzających się rozłączeń transmisji komórkowej, kilku poprawionych błędach w obsłudze Bluetooth, naprawie losowo występujących restartów, a także ustawianiu ostrości aparatu, tak w trybie normalnym jak i HDR. Paczka ma ponadto poprawić automatyczne łączenie z sieciami Wi-Fi, reakcję diody powiadomień na nieodebrane połączenia, jak również poprawić nieprawidłowe informacje wyświetlane w statystykach użycia pakietu internetowego.

Poprawki dosięgły także aplikacje, dotyczą one: obsługi MMS, aplikacji poczty/Exchange, kalendarza, aplikacji do zarządzania kontaktami, dialerem telefonicznym, ustawieniami DSP, obsługi VPN oraz IPv6. Użytkowników powinny ucieszyć również poprawki mające na celu poprawę czasu na baterii, tak istotnej przy urządzeniu z baterią o stosunkowo niewielkiej pojemności jak na posiadany ekran i podzespoły. Jak widać, zmian jest naprawdę sporo i choć mogą one nie być zauważalne na pierwszy rzut okiem, powinny one zwiększyć komfort korzystania z tego systemu. Szkoda tylko, że system zadebiutował z taką ilością błędów: już wypuszczono przecież dwie aktualizacje, a jak widać, końca w łataniu nie widać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)