AMD traci specjalistę. Duże wzmocnienie dla Intela

AMD traci specjalistę. Duże wzmocnienie dla Intela

Procesor firmy Intel
Procesor firmy Intel
Źródło zdjęć: © Getty Images | Anadolu Agency
Przemysław Juraszek
21.02.2022 16:30, aktualizacja: 22.02.2022 08:10

AMD opuścił pracujący tam od 2013 roku Rohit Verma będący głównym inżynierem z działu zajmującego się projektowaniem kart graficznych.

Informacja pojawiła się na profilu LinkedIn Rohita, który przechodząc do Intela, zostanie głównym inżynierem w dziale ds. rozwoju układów graficznych co będzie ogromnym wsparciem przy rozwijaniu układów Intel ARC Alchemist.

Jest to też powrót do macierzystej firmy, ponieważ Rohit Verma pracował już w Intelu od 1999 roku, a jego ścieżka kariery przecięła się z Patem Gelsingerem, który pełnił wtedy rolę dyrektora generalnego Intel Desktop Products Group, a później jako pierwszy w historii firmy dyrektor techniczny.

Podczas swojej pracy dla AMD Rohit Verma zajmował się nie tylko rozwojem stacjonarnych i mobilnych układów graficznych, ale i układów SoC wykorzystywanych m.in. w konsolach.

Nowa polityka Intela

Powrót Pata Gelsingera do Intela w 2021 roku jako nowego Dyrektora Generalnego rozpoczął się od realizacji bardzo ekspansywnej wizji firmy wiążącej się m.in. ze znaczącą rozbudową zaplecza produkcyjnego półprzewodników. Wygląda też, że Pat chce ściągnąć do firmy część zaufanej starej gwardii, która pomoże w realizacji ambitnych celów.

Nie jest to zapewne ostatni ruch ze strony Intela, do którego odszedł w 2017 roku Raja Koduri, a w zeszłym roku Anton Kaplanyan. Był on w Nvidii odpowiedzialny za stworzenie podstaw dotyczących techniki śledzenia promieni pierwszy raz zastosowanej w kartach graficznych z rodziny Turing (seria RTX 20XX) oraz technologii Deep Learning Super Sampling (DLSS).

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)