Apple rusza z programem samodzielnej naprawy. Teraz każdy naprawi iPhone'a

Apple rusza z programem samodzielnej naprawy. Teraz każdy naprawi iPhone'a

Naprawa iPhone'a stanie się łatwiejsza
Naprawa iPhone'a stanie się łatwiejsza
Źródło zdjęć: © Getty Images | Guido Mieth
Karolina Kowasz
27.04.2022 17:17, aktualizacja: 28.04.2022 08:06

Chcąc udostępnić użytkownikom możliwość samodzielnego naprawienia uszkodzonego sprzętu, Apple zdecydowało się na uruchomienie programu. W jego ramach można zakupić oryginalne części i narzędzia do wybranych sprzętów firmy.

Samoobsługowa naprawa stała się dostępna, zgodnie z informacjami Apple, dzięki zapewnieniu instrukcji napraw oraz oryginalnych części i narzędzi za pośrednictwem sklepu Self Service Repair Store. Póki co, opcja jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, jednak rozszerzy się na dodatkowe kraje, począwszy od wybranych państw w Europie, jeszcze w tym roku.

Sklep z częściami zamiennymi

W nowym sklepie internetowym właściciele sprzętów Apple mogą znaleźć ponad 200 pojedynczych części i narzędzi. Dzięki nim osoby mające doświadczenie z zakresu napraw smartfonów, są w stanie dokonać serwisowania urządzeń serii iPhone 12 i iPhone 13 oraz iPhone SE (3. generacji). Na liście dostępnych produktów znalazły się takie części jak wyświetlacz, bateria czy aparat.

Rzeczy dostępne dla klientów są identyczne jak te wykorzystywane przez oficjalnych serwisantów Apple. Zależnie od potrzeb użytkownika, który będzie dokonywał naprawy, wśród oferowanych przyborów można znaleźć wkrętaki dynamometryczne, tace naprawcze, prasy do wyświetlaczy i akumulatorów oraz wiele innych przydatnych sprzętów.

Zamawianie części

Po wejściu na stronę stworzoną przez Apple, użytkownik może skorzystać od razu ze sklepu, w którym znajdzie niezbędne części zamienne, lub sprawdzić najpierw instrukcję naprawy poszczególnych elementów swojego urządzenia. Po wybraniu konkretnego modelu, który klient chce naprawić, uzyska listę niezbędnych elementów oraz narzędzi. W ramach rekomendacji pojawi się także pełen, gotowy zestaw, który powinien wystarczyć do naprawy konkretnego elementu.

Dodatkowo Apple będzie oferować zestawy do wypożyczenia za 49 dolarów, dzięki czemu klienci, którzy nie chcą kupować narzędzi do pojedynczej naprawy, będą mieli dostęp do dedykowanych narzędzi naprawczych. Zestawy do wypożyczenia będą wysyłane do klientów za darmo na czas tygodnia, który powinien wystarczyć do wykonania każdej naprawy.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)