Dropbox zmienia zasady. Wprowadza limit w najdroższym planie

Dropbox zmienia zasady. Wprowadza limit w najdroższym planie

Dropbox
Dropbox
Źródło zdjęć: © Google Play, Pixabay
Oskar Ziomek
26.08.2023 08:40, aktualizacja: 26.08.2023 13:06

Dropbox zmienia zasady obowiązujące w planie Advanced, który z założenia kierowany jest do dużych zespołów i firm. Dotychczas miejsce w chmurze na dane było w tym przypadku nieograniczone, od teraz będzie jednak inaczej, a przysłużyli się do tego sami użytkownicy.

Dropbox opisuje swoją decyzję w długim wpisie blogowym. Okazuje się, że niewielka część użytkowników najdroższego planu wykorzystywała go niezgodnie zasadami, w tym na potrzeby związane z kopaniem kryptowalut, znacznie przekraczając typowe wykorzystanie dysków w przypadku autentycznych firm, dla których stworzono pakiet Advanced. Po długich namysłach, jak wyegzekwować właściwe korzystanie z usługi, Dropbox zdecydował się wprowadzić limit miejsca i dość łagodnie podejść do wszystkich obecnych użytkowników.

Od teraz pakiet Advanced oferuje 15 TB na dane do podziału na co najmniej 3 konta, z kolei każda dotychczasowa licencja zyska do tego dodatkowe 5 TB. Dropbox podaje w liczbach, że jest to przestrzeń pozwalająca przechowywać na przykład 100 mln dokumentów, 4 mln zdjęć lub 7,5 tys. godzin filmów HD. Nie jest to jednak koniec zmian - Dropbox podaje, że użytkownicy wykorzystujący mniej niż 35 TB na licencję (a takich ma być ponad 99 proc. wszystkich klientów), będą mogli zachować wszystkie swoje dane (oraz dodatkową pulę 5 TB) przez najbliższe pięć lat i to bez dodatkowych opłat.

Fragment obecnego cennika Dropboksa
Fragment obecnego cennika Dropboksa© Dropbox

Dalej Dropbox tłumaczy, że w przypadku pozostałych osób, które wykorzystują więcej niż 35 TB na dane (a tych ma być mniej niż 1 proc.), pakiet nadal będzie działać i pozwoli na przechowywanie nawet 1000 TB w chmurze do momentu, gdy firma nie skontaktuje się z klientem, by "przedyskutować możliwe opcje". Firma dodaje, że użytkownicy będą migrowani na nowy, limitowany plan od 1 listopada i zostaną o tym powiadomieni przynajmniej na 30 dni przed faktem.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)