Dzielisz konto? Netflix wprowadza za to opłatę w Polsce

Dzielenie się kontem Netflix
Dzielenie się kontem Netflix
Źródło zdjęć: © Pexels, dobreprogramy
Wojciech Kulik

24.05.2023 09:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapowiadali to od dawna, więc nie może być mowy o zaskoczeniu. To wcale nie znaczy jednak, że wiadomość jest miła. Netflix rozpoczął walkę ze współdzieleniem kont w Polsce. Już nie będzie tak łatwo oszczędzać na abonamencie – dzielenie się kontem będzie kosztować.

Do tej pory Netflix patrzył łagodnie na użytkowników, którzy wbrew regulaminowi dzielili się jednym abonamentem ze znajomymi i innymi osobami spoza gospodarstwa domowego. Od kilku miesięcy wyraźnie jednak podkreśla, że jest to działanie niewłaściwe i zapowiadał podjęcie odpowiednich działań. Teraz zaczyna poważną walkę z tym "procederem", o czym informuje we wiadomościach e-mail rozsyłanych do abonentów, a także na stronie pomocy.

E-mail, jaki Netflix rozsyła do abonentów dzielących się kontem
E-mail, jaki Netflix rozsyła do abonentów dzielących się kontem© Netflix

Opłata za współdzielenie konta Netflix w Polsce

W mailu Netflix wyjaśnia, że jednym kontem dzielić można się tylko z innymi domownikami. Równocześnie nie zamierza zostawiać szukających oszczędności użytkowników z niczym. Przygotował nową opcję udostępniania konta osobie, która mieszka gdzie indziej. Taka opcja jest jednak dodatkowo płatna – koszt dodania jednej osoby wynosi 9,99 zł miesięcznie. Oficjalnie ten koszt będzie ponosić główny abonent (a nie ta dodatkowa osoba).

Dodatkowa dycha za kolejnego użytkownika sprawia, że pakiet Standard kosztuje 53 zł miesięcznie (czyli po 26,50 zł na głowę), a Premium – 70 zł miesięcznie (czyli po 35 zł na głowę przy dwóch osobach albo 80 zł i 26,68 zł na głowę przy trzech osobach). Dla porównania osobiste konto Netflix w planie Podstawowym to koszt 29 zł miesięcznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Możesz przenieść swoje stare konto Netflix

Aby ułatwić życie osobom, które do tej pory dorzucały się do abonamentu, a teraz chciałyby pójść "na swoje", Netflix przygotował funkcję przeniesienia profilu. W ten sposób na nowym koncie pojawi się cała, czasem i latami zbierana zawartość (historia, "Moja lista" czy spersonalizowane rekomendacje).

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)