Netflix z dobrą zmianą. Docenisz, mając długą listę "do obejrzenia"

Netflix z dobrą zmianą. Docenisz, mając długą listę "do obejrzenia"

Netflix na telefonie
Netflix na telefonie
Źródło zdjęć: © Pixabay
Wojciech Kulik
23.05.2023 15:25

Tak mało czasu, a tak wiele do obejrzenia? Netflix pomoże nam zapanować nad kolejką. Długo przyszło nam na to czekać, ale nareszcie "Moja lista" stanie się bardziej użyteczna.

W polskim katalogu serwisu Netflix znajdują się obecnie ponad 4 tys. filmów i przeszło 2 tys. seriali. Ciekawych produkcji do obejrzenia można więc znaleźć sporo, ale nie sposób obejrzeć je wszystkie jednego dnia. Dlatego bardzo praktyczną funkcją jest "Moja lista". Umożliwia ona zapisanie danych tytułów do obejrzenia w późniejszym terminie. Po dodaniu dziesiątek produkcji staje się ona jednak bardzo niewygodna. Dobra wiadomość jest taka, że niebawem się to zmieni.

Netflix: "Moja lista" obsłuży filtrowanie i sortowanie

Netflix zapowiedział, że wprowadzi ważne ulepszenia. Krótko mówiąc: pojawi się wreszcie możliwość filtrowania i sortowania filmów i seriali na "Mojej liście". Filtry pozwolą na przykład ograniczyć wyniki do produkcji, które zaczęliśmy już oglądać lub tylko do pełnometrażowych filmów, a sortować będzie można między innymi według daty premiery, daty dodania lub w kolejności alfabetycznej.

Sortowanie na "Mojej liście" w aplikacji Netflix
Sortowanie na "Mojej liście" w aplikacji Netflix© Netflix

Jak informuje The Verge, aktualizacja wprowadzająca filtrowanie i sortowanie "Mojej listy" w pierwszej kolejności trafia na urządzenia z Androidem. Jej udostępnianie już się rozpoczęło, więc jak najbardziej można jej już wypatrywać. W ciągu kilku najbliższych tygodni dotrzeć ma również na iPhone’y.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie zapomnisz o premierach na Netflix

Przy okazji Netflix zapowiedział także wprowadzenie innej nowinki. W aplikacji na telewizory pojawi się nowa sekcja: "Już wkrótce". Znajdziemy tam zapowiedzi najgorętszych premier filmowych i serialowych. Od razu będzie można także wyrazić chęć ich obejrzenia – wówczas otrzymamy powiadomienie, kiedy tylko dany tytuł faktycznie zadebiutuje w usłudze.

Sekcja poświęcona nadchodzącym premierom Netflix
Sekcja poświęcona nadchodzącym premierom Netflix© Netflix

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)