Last.fm od stycznia bez radia

Last.fm od stycznia bez radia

13.12.2012 13:56

Last.fm jest obecny na rynku od 2002 roku i stał się miejscem skupiającym miłośników poznawania nowych dźwięków. Z czasem serwis dorobił się również systemu polecającego wydarzenia w pobliżu, najnowsze płyty i darmowe utwory do pobrania. Przez lata, poza gromadzeniem i zapisywaniem historii odsłuchanych utworów i podpowiadania na tej podstawie kolejnych, umożliwiał także słuchanie — radio było w niektórych krajach darmowe, w Polsce dostęp do niego kosztuje 3 € za miesiąc. Dzięki wprowadzeniu przycisków „Love” i „Ban” dla piosenek i potężnej machiny porównującej gust muzyczny z innymi użytkownikami dynamicznie tworzone listy odtwarzania na Last.fm zawierają dokładnie takie ścieżki, jakich sobie życzymy, i stają się lepsze w miarę wypełniania profilu. Niestety, 15 stycznia ta część serwisu zostanie w wielu krajach wyłączona — w tym w Polsce.

Obraz

Ogłoszenie Last.fm informuje, że: w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech radio w Aplikacji Last.fm staje się elementem subskrypcji, tak jak w innych krajach, w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Irlandii oraz Brazylii, nie zajdą żadne znaczące zmiany, we wszystkich pozostałych krajach, od tego momentu nie będziemy oferować usługi radiowej. Transmisja strumieniowa utworów w Polsce i wielu innych krajach nie będzie możliwa ze względu na ograniczenia licencyjne. Jeśli ktoś już zapłacił za subskrypcję z góry, może ubiegać się o jej anulowanie.

Wszystkie inne usługi świadczone przez serwis pozostają bez zmian, a jako alternatywę proponuje się inne serwisy, w tym pełnego elektroniki Hype Machine, Deezera, który w Polsce już się zadomowił, i Spotify, które powolutku przygotowuje się do debiutu nad Wisłą. Nadal będzie działać kierowany do poszukiwaczy czegoś świeżego Discover, który promuje artystów dopiero zaczynających karierę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)