Nowy testowy Windows już jest, Defender zyskał wyczekiwaną zmianę w interfejsie

Nowy testowy Windows już jest, Defender zyskał wyczekiwaną zmianę w interfejsie

Nowy testowy Windows już jest, Defender zyskał wyczekiwaną zmianę w interfejsie
Oskar Ziomek
20.04.2018 11:27, aktualizacja: 20.04.2018 12:09

Użytkownicy Windowsa 10, którzy nie czekają na wiosenną aktualizację dla twórców i przeskoczyli naprzód w programie Insider, mogą już pobierać kompilację 17650 z gałęzi Redstone 5. Przygotowywana tu na jesień kolejna wersja systemu otrzymała właśnie kilka zmian, z których najszybciej zauważalną jest nowy wygląd interfejsu Windows Defender Security Center. Od teraz bowiem wykorzystywane jest tu wzornictwo Fluent.

Jak wynika z informacji zamieszczonych przez Microsoft na blogu, zmiany w tym zakresie są wynikiem próśb użytkowników przesyłających informacje zwrotne podczas testów. Prócz wyglądu zmieniono także zachowanie wyświetlanych elementów – ich rozmiar jest dynamicznie dostosowywany do ilości przekazywanych informacji. Ostatnia drobna zmiana to aktualizacja paska tytułowego, który uwzględni ustawienia akcentu kolorystycznego, także w przypadku obsługi kart Sets.

Obraz

Kolejna nowość w świeżej kompilacji to rozszerzenie możliwości zapory ogniowej Defendera. Teraz działa ona także w połączeniu z procesami WSL, pozwalając definiować reguły i wyświetlając komunikaty. Dzięki nim w sytuacji, gdy Linux będzie chciał uzyskać dostęp z zewnątrz do jakiegoś portu (na przykład SSH), Firewall Defendera wyświetli odpowiednie powiadomienie, umożliwiając użytkownikowi szybkie wyrażenie zgody na połączenie.

W nowym Windowsie nie zabrakło również innych zmian i poprawek błędów. Wśród nich wymienić należy usunięcie problemu z zapominaniem przez okno Eksploratora plików czy zostało zminimalizowane, wyeliminowanie usterki z ustawieniami trybu wysokiego kontrastu oraz usunięcie błędu powodującego zamykanie systemowych Ustawień po kliknięciu niektórych opcji, co szerzej opisywaliśmy wczoraj.

Ponieważ mamy do czynienia z niestabilną wersją testową, w systemie wciąż nie brakuje błędów. Microsoft wymienia między innymi możliwe problemy z dostępem do biblioteki filmów, działaniem Office'a, w tym dopasowywaniem okien i otwieraniem dokumentów czy generalnie w kontekście działania obsługi na kartach w ramach Sets. O szczegółach przeczytać można na blogu Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)