Relacja z polskiej premiery Macromedia Studio 8

Relacja z polskiej premiery Macromedia Studio 8

Redakcja
01.01.1999 00:55

13 września 2005 r., w Warszawie odbyła się oficjalna polskaprezentacja Studio 8 - najnowszej wersji sztandarowego pakietufirmy Macromedia. Prezentację poprowadził Steve Burnard - SalesEngineer w Macromedia, a sama impreza była zorganizowana przezpolskiego dystrybutora oprogramowania Macromedii, firmę WimalInternational. Podczas prezentacji zostały zaprezentowane m.in.platforma Macromedia Flash wraz z omówieniem planów i strategiirozwoju tego produktu, odbył się także pokaz na żywo najnowszychwersji oprogramowania Dreamweaver, Flash Professional, Fireworks,Contribute oraz FlashPaper. Poniżej relacja z tej imprezy...

Prezentacja odbyła się w warszawskim kinie Silver Screen izgromadziła ogromną rzeszę zainteresowanych - zarówno osóbprofesjonalnie korzystających z oprogramowania Macromedii, jak iużytkowników zainteresowanych nowinkami w świecie internetowychtechnologii multimedialnych. Atmosfera przed premierą była bardzopozytywna, spacerując korytarzami kina, podczas rejestracjipubliczności, można było odnieść wrażenie, iż wszystkie rozmowydotyczą właśnie Studio 8, a szczególnie najnowszej ósmej edycjiFlasha. Warto podkreślić, że impreza została doskonalezorganizowana - organizatorzy pomyśleli m.in. o uczestnikach nieznających języka angielskiego dla których przygotowane były zestawysłuchawkowe i zapewnione tłumaczenie symultaniczne. Premierowy pokaz rozpoczął się o godzinie 13 w sali numer dwa,która, jak widać na zdjęciu, została po brzegi wypełniona przezrzeszę uczestników. Zgromadzonych przywitał Andrzej Lisiewicz -dyrektor marketingu w firmie Wimal International, która jestoficjalnym polskim dystrybutorem produktów firmy Macromedia.Przedstawieni zostali: główny prowadzący prezentację Steve Burnard- Sales Engineer w Macromedia, Natalie Kingston -Regional Distribution Manager, a także gość specjalny GrzegorzMogilewski, przedstawiciel warszawskiej agencji reklamowej Max Weber.

Polska premiera Studio 8 zainteresowała wielu sympatykówMacromedii

Na wstępie Steve Burnard zaprezentował skrót historii rozwojumultimediów oraz przedstawił prognozy, jak ważną rolę odegrają wprzyszłości. Poruszył także temat urządzeń przenośnych,podkreślając jak są one istotne dla Macromedii oraz jak duży wpływwywarły na prace nad najnowszą wersją Flasha. Steve Burnardprzedstawił publiczności trzecią ważną gałąź rozwoju, mianowicietechnologię Flex, za pomocą której osiągalne jest tworzeniezaawansowanych aplikacji internetowych (Rich InternetApplications). Technologię Flex omówiono wykazując przewagęzrealizowanych za jej pomocą stron (telefonii komórkowej i firmy zbranży hotelarskiej) nad wersjami tych samych produktów wykonanychza pomocą technologii ASP, PHP. Pierwsza część prezentacji dotyczyła zmian we Flashu. Omówiono nowysposób rysowania obiektów wektorowych, konfigurowanie efektuTweening, możliwości filtrów, efekty takie jak Drop Shadow, Blur,funkcja Bitmap Caching oraz przedstawienie znacznie poprawionejwydajności Flash Playera 8 w porównaniu do wersji poprzedniej. Dużoczasu poświęcono możliwościom video osiągalnym za pomocą nowegokodeka On2 VP6, importowaniu, eksportowaniu sekwencji video jak iwykorzystania alpha channel. Podczas części poświęconej Flash 8głos oddano Grzegorzowi Mogilewskiemu z firmy Max Weber, któryzaprezentował widowni wykorzystanie nowych możliwości naprzykładzie jednego z aktualnie realizowanych przez agencjęprojektów.

Steve Burnard (Macromedia) podczas przedstawiania nowychmożliwości Macromedia Flash 8 Professional

Na 25 minutowej przerwie publiczność została zaproszona napoczęstunek. Przerwa okazała się dobrą okazją na przeprowadzeniespecjalnie dla naszego vortalu, interesującego wywiadu zprzedstawicielami producenta - Natalie Kingston oraz StevemBurnardem (wywiad publikujemy osobno). Po przeprowadzeniu wywiadurozpoczął się czas rozmów z użytkownikami, którzy mieli szeregpytań do Stevea Burnarda. Po przerwie, każda osoba z publiczności mogła wziąść udział wlosowaniu nagrody głównej - pełnej wersji pakietu Studio 8, a takżet-shirtów oraz kubków z logiem Macromedii. Jednak zwycięzca głównejnagrody musiał poczekać na wygraną, która została specjalniesprowadzona i wręczona w piątek 16 września w siedzibie firmy WimalInternational. Jak poinformował na dystrybutor, była to pierwszakomercyjna paczka w Polsce.

Losowanie. Na zdjęciu od lewej Natalie Kingston (Macromedia),Andrzej Lisiewicz (Wimal International)

Po losowaniu Steve Burnard kontynuował prezentacjęprzedstawiając ulepszenia w edytowaniu stron w Dreamweaverze.Następnie omówiono ulepszoną wersję Fireworksa. Jednak większośćdrugiej części premiery zajęła demonstracja sposobu w jakiwspółpracują ze sobą Dreamweaver, Fireworks oraz Flash, co zrobiłonaprawdę duże wrażenie na oglądających. Na końcu przedstawionoaplikację do zarządzania projektami Contribute oraz FlashPaperumożliwiający konwersję dokumentów Microsoft Office do plików swf.Warto wspomnieć, że przedstawianie FlashPapera bardzo rozbawiłowidownie, pokazując rozmiary oryginalnych plików MS Office, orazich rozmiary po konwersji do formatu swf. Plik doc (14 MB) pokonwersji do swf skurczył się do ok. 150 kB (!). Oficjalną prezentację zakończyła seria pytań od uczestników. Po zakończonej prezentacji, około godziny 16.00, przedstawicieleMacromedii przenieśli się do klubu Regencja, niedaleko kina SilverScreen na kolejną imprezę - spotkanie Poland Flashzone MacromediaUser Group - grupującej społeczność legalnych użytkownikówoprogramowania Macromedia. Atmosfera była wspaniała, a humordopisywał wszystkim. Na spotkaniu poruszono między innymi tematyodnośnie przyszłości Macromedii, możliwości edycji ActionScriptu wZornie, premiery na targach telewizyjnych Flash Media Server.Spotkanie było bardzo udanym zwieńczeniem polskiej premiery Studio8.

Na zdjęciu od lewej: Andrzej Lisiewicz (Wimal International),Natalie Kingston i Steve Burnard (Macromedia), Lutek(flashZONE.pl), Astys (darktemplar), Krzepa (flashZONE.pl), Inou(flab.pl), Norbert Mikołajczyk (vortal dobreprogramy) i Malak(flashZONE.pl). Za to ostatnie zdjęcie dziękujemy kolegom z serwisu flashZONE.pl

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)