Spore zmiany w Handbrake – uniwersalnym programie do transkodowania wideo

Spore zmiany w Handbrake – uniwersalnym programie do transkodowania wideo

handbrake 1.2.0 wydany
handbrake 1.2.0 wydany
24.12.2018 14:11, aktualizacja: 24.12.2018 15:34

Handbrake, program do transkodowania plików wideo, rozwijany jako projekt Open Source, został wydany w wersji 1.2.0. Pełna lista zmian jest bardzo długa, obejmuje między innymi zmianę biblioteki dekodującej z Libav na FFmpeg, a także nowe presety kodowania wideo dla konkretnych urządzeń.

Handbrake 1.2.0 zmienił Libav na FFmpeg, usunął też niektóre związane z nim komponenty i zaktualizował biblioteki związane z FFmpeg. Zmiana ta pozwoli rozwiązać część problemów, co byłoby niemożliwe z Libav, wpłynie też pozytywnie na czytelność kodu.

Transkoder w nowej wersji dodał też kilka nowych pozycji na liście domyślnych presetów. Są to między innymi filmy 720p 30 fps dla urządzeń Amazon Kindle Fire oraz 1080p 60 fps dla Google Chromecasta. Niektóre inne zostały zaktualizowane, a część kierowanych do starych urządzeń została usunięta.

Użytkownicy Windowsa mogą skorzystać z przyspieszanych sprzętowo enkoderów AMD VCE i NVIDIA NVENC, dzięki czemu kodowanie filmów będzie szybsze. Ponadto mogą przeciągnąć plik z napisami w formacie SRT, by zakodować je na stałe w filmach. Na Macach można skorzystać z ciemnego wyglądu programu i Touch Bara, na Linuxie zaś zaczęła się przesiadka na bibliotekę graficzną GTK 4.

lista presetów w Handbrake 1.2.0
lista presetów w Handbrake 1.2.0

Kolejną nowością jest możliwość archiwizacji kolejki kodowania. Przez 7 dni od użycia Handbrake można odzyskać listę plików, które planowaliśmy przekodować. Możliwość ta przyda się szczególnie w przypadku awarii programu lub systemu. Uruchamiając program z parametrem --recover-queue-ids=ID można odzyskać listę.

Nowy handbrake jest dostępny w naszej bazie programów dla Windowsa (wymaga .NET Framework 4.7.1 lub nowszego) i macOS-a 10.10 lub nowszego. Wersję dla Linuxa znajdziecie w repozytoriach, dostępny jest też kod źródłowy programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)