Stabilny Firefox 21 już na serwerach Mozilli, będzie raportować swój „stan zdrowia”

Stabilny Firefox 21 już na serwerach Mozilli, będzie raportować swój „stan zdrowia”

14.05.2013 12:07

Na serwerach Mozilli pojawiły się już nowe wersje przeglądarki Firefox dla różnych systemów operacyjnych. Zgodnie z planami, w tej wersji pojawiły się nowe opcje dotyczące Do Not Track. W ustawieniach można wybrać spośród 3 opcji: „śledź”, „nie śledź” i „bez preferencji” (domyślnie zaznaczona jest „bez preferencji”). O planach wprowadzenia takiego wyboru dowiedzieliśmy się pod koniec stycznia, kiedy to ustawienia trafiły do Aurory.

Obraz

Firefox 21 wprowadza także sporo poprawek związanych z wydajnością renderowania i, jeśli będzie to potrzebne, poinformuje użytkownika o sposobach na przyspieszenie startu. Ponadto, ze SpiderMonkey w tej wersji Firefoksa usunięte zostało mało popularne i obecne tylko tutaj rozszerzenie JavaScript EX4. Więcej informacji, które mogą przydać się deweloperom wtyczek i twórcom stron, można znaleźć w dokumentacji.

Obraz

Przy tej okazji warto wspomnieć, że od wersji 21 beta Firefoksa testowany jest Firefox Health Report (FHR, obecnie w fazie beta) — który w dalszej perspektywie ma pozytywnie wpłynąć na jakość przeglądarki. FHR ma monitorować i zapisywać informacje o różnych oznakach „zdrowia” programu (stabilność, wydajność poszczególnych komponentów, współpraca z dodatkami). Pakiet danych będzie okresowo wysyłany do Mozilli, która będzie na tej podstawie pracować nad poprawkami. Użytkownik zaś będzie mógł w każdej chwili na specjalnym panelu (dostępnym z menu „Pomoc” lub pod adresem about:healthreport) zgromadzone informacje przeglądać w postaci wizualizacji oraz porównywać swoje wyniki z innymi wersjami i platformami. FHR będzie można w każdej chwili wyłączyć w ustawieniach przeglądarki, a dane skasować.

W naszej bazie programów Firefox 21 jest już dostępny dla systemów Windows i Linux, lada chwila pojawi się także dla OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)