T-mobile ostrzega przed wiadomościami z fałszywej domeny

T‑mobile ostrzega przed wiadomościami z fałszywej domeny

Klienci T-mobile powinni szczególnie uważać
Klienci T-mobile powinni szczególnie uważać
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Tupungato
Karolina Kowasz
11.06.2022 16:21

Oszuści prowadzą nową kampanię, której celem stali się klienci sieci T-mobile. Jak ostrzega firma, pod którą podszywają się przestępcy, użytkownicy powinni szczególnie uważać na wszelkie otrzymywane wiadomości, podpisywane jako wysłane przez T-mobile.

Z opublikowanego na Twitterze wpisu wynika, że przestępcy korzystają z adresu w domenie t-systems-polska, który jest łudząco podobny do tego prawdziwego, wykorzystywanego przez firmę T-mobile. Sama kampania, jak można wywnioskować z rozsyłanych wiadomości, celuje w osoby zajmujące się zakupami sprzętu w firmach.

Sama treść wiadomości, po dokładniejszym wczytaniu się, zdradza, że w rzeczywistości jest to oszustwo. Niegramatyczne zwroty, niewłaściwe wykorzystanie form osobowych czy kalki językowe niemalże w każdej sytuacji powinny dawać nam do myślenia i zapalać ostrzegawczą lampę, iż możemy mieć do czynienia z oszustwem.

Tak jest i tym razem. Już w pierwszym zwrocie wiadomości, wykorzystanie nieprawidłowej formy Witam Pani, o ile teoretycznie mogło być tylko literówką z zagubionym ą, to w połączeniu z kolejnymi błędami i (prawdopodobnie) nieprawidłowymi tłumaczeniami z języka angielskiego, wyraźnie wskazuje na próbę oszustwa.

Chcąc ochronić swoich klientów przed oszustami, T-mobile zwraca się do wszystkich klientów oraz podmiotów współpracujących z firmą, z prośbą o zachowanie szczególnej uwagi. Przestępcy, jak zwykle, liczą na naszą nieuwagę i zakładają, że nie będziemy dokładnie wczytywać się w otrzymane maile, co ułatwi im pozyskanie danych czy przejęcie kontroli nad urządzeniem. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, sprawdzajmy u źródła czy faktycznie dany mail został wysłany przez T-mobile.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)