Większa kontrola nad udostępnianiem filmów w YouTube

Większa kontrola nad udostępnianiem filmów w YouTube

Wojciech Cybulski
13.05.2010 17:26

Google wprowadził nową opcję udostępniania nagrań w serwisie YouTube. Do dostępu publicznego i prywatnego dołączy wariant Unlisted - nagranie nie będzie widoczne na liście publicznych filmów, a dostęp do niego będzie możliwy jedynie poprzez bezpośredni link.

Nowa funkcja przypomina udostępnianie niepublicznych galerii w Picasa Web Albums - po załadowaniu materiału na serwer usługa generuje specjalny link, który możemy rozesłać do zaufanych osób. Ponadto tak oznaczony film nie zostanie zindeksowany przez wyszukiwarkę, nie pojawi się na naszym osobistym kanale ani na stronie przeglądarki. Nagranie będzie dostępne jedynie dla osób przez nas wybranych, których liczba nie jest w żaden sposób limitowana. Pozwoli to na bezpieczne udostępnianie klipów z firmowych spotkań integracyjnych, zamkniętych dla osób postronnych wykładów bądź nieformalnych imprez towarzyskich. Oczywiście każdy, kto uzyska dostęp do wygenerowanego adresu, będzie mógł obejrzeć załadowany przez nas materiał wideo - link należy więc rozsyłać jedynie zaufanym odbiorcom, które nie udostępnią go osobom postronnym.

Nowa opcja udostępniania jest już dostępna w amerykańskiej wersji serwisu YouTube, wkrótce powinna być dostępna także w jego regionalnych odmianach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)