Windows 10 Creators Update: znamy funkcje, które pójdą w odstawkę

Windows 10 Creators Update: znamy funkcje, które pójdą w odstawkę

Windows 10 Creators Update: znamy funkcje, które pójdą w odstawkę
16.03.2017 12:22

Porzucenie dotychczasowego modelu dystrybucji Windowsa na rzecz dostarczania oprogramowania jako usługi ma swoje konsekwencje nie tylko w kwestii pojawiania się nowych funkcji, ale także – oczym często się zapomina – usuwania funkcji przestarzałych czy niepotrzebnych, które nie wzbudziły zainteresowania społeczności użytkowników. Nie inaczej będzie w przypadku Creators Update.

Microsoft podzielił się już informacjami, jakie dotychczasowe funkcje Windowsa 10 znikną ze stabilnej wersji najpewniej jeszcze w tym miesiącu. Zostały one podzielone na dwie kategoria: takie, które zostaną usunięte już w wersji 1703 oraz takie, które znikną w systemu wraz z kolejną dużą aktualizacja, która ukazać ma się jeszcze w tym roku.

Na liście usuniętych funkcji i składników znalazła się między innymi automatyczna obsługa Flasha w przeglądarce Edge. – na załadowanie apletów trzeba będzie wydać zgodę. Usunięte zostanie także narzędzie o fantazyjnej nazwie Interactive Service Detection Service, które jeszcze od Visty nadzorowało i informowało użytkownika o żądaniu interakcji usług z pulpitem, i które i tak najczęściej było wyłączane w panelu narzędzi administracyjnych.

Dla niektórych po aktualizacji do Creators Update zniknie także... Paint. Niedostępny będzie on dla użytkowników, którzy korzystają z Windowsa 10 w wersji językowej dostępnej jedynie po pobraniu i instalacji pakietów językowych. Porzucone zostanie także wsparcie dla rozszerzenia NPN w obsłudze protokołu TLS, które zostało zostało zastąpione przez ALPN. Zasada AllowUserDecryption zniknie z Windows Information Protection.

Warto odnotować, że Microsoft nie przywołuje na swojej liście funkcji, które miały się pojawić w Creators Update, z którymi jednak Microsoft nie zdążył. Dotyczy to szczególnie mobilnego Windowsa: wiemy już, że duża aktualizacja pojawi się na nim później niż na pecetach, jednak wciąż nie ma co liczyć na tryb nocny czy nowy tryb Continuum.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)