Wygodniejsza praca w trzech wymiarach z nowym ProgeCAD 2016 Professional

Wygodniejsza praca w trzech wymiarach z nowym ProgeCAD 2016 Professional

Wygodniejsza praca w trzech wymiarach z nowym ProgeCAD 2016 Professional
26.02.2015 13:59, aktualizacja: 26.02.2015 15:04

Wersji 2015 programu do rysunku technicznego ProgeCAD, który zasłynął z możliwości szybkiego konwertowania plików PDF do DWG, nie będzie. Zamiast tego producent wydał wersję ProgeCAD 2016 Professional na bazie IntelliCAD 7.

Poza nazwą, wszystkie zapowiadane wcześniej zmiany w tej wersji pozostają aktualne. Nowe możliwości programu obejmują między innymi ulepszenia inicjowania komend przez Dynaminczne wprowadzanie. Bezpośrednio przy kursorze podczas rysowania można wprowadzić informacje o parametrach rysowanego kształtu, jak średnica okręgu czy pożądana grubość linii i od razu zobaczyć zmiany na ekranie. W miarę jak kursor przesuwa się po rysunku, w okienku obok niego zobaczymy informacje na temat elementów znajdujących się pod nim. Tryb autouzupełniania poleceń podpowiada komendy lub wartości wpisane w pasku zadań, bazując na pierwszych wprowadzonych znakach.

Obiekty typu „Notatki” pozwalają na zmianę skali na podstawie globalnego ustawienia skali, w jakiej prezentowany jest rysunek. Dzięki temu ich treść zawsze jest poprawnej wielkości, nawet jeśli w grę wchodzi drukowanie wielkoformatowe. Dzięki polom automatycznym można automatycznie wstawiać i aktualizować tekst na rysunkach – na przykład w legendzie. Wisienką na torcie jest możliwość pisania po istniejącym już łuku (polecenie _ARCTEXT) i modny, płaski interfejs graficzny.

Obraz
Obraz

Dynamiczny układ współrzędnych ma automatycznie tworzyć tymczasową płaszczyznę do rysowania, dzięki czemu program nie zmusza już użytkowników do ręcznych zmian płaszczyzny i określania układu współrzędnych na nowo przy rysowaniu obiektów trójwymiarowych. Co więcej, wprowadzony został tryb pracy ORTO, czyli widok ortogonalny w osi Z. By poprawić komfort pracy w operacjach na trójwymiarowych bryłach w programie wprowadzone zostały nowe wirtualne uchwyty, pozwalające modyfikować kształt i wielkość obiektu. Idąc za współczesną modą producent zintegrował ProgeCAD z chmurą i umożliwił zapisanie rysunków na dysku w popularnych usługach: Dropbox, Dysk Google i OneDrive. Można tam zapisywać także pliki konfiguracyjne programu do ponownego wykorzystania. Gotowe rysunki można zapisać w formacie PDF/A – normowanej standardami ISO wersji PDF-a, specjalnie przeznaczona do archiwizacji dokumentów elektronicznych bez straty informacji.

Na razie dostępne jest angielskie wydanie najnowszej wersji programu ProgeCAD 2016 Professional. Polska wersja zostanie wydana w ciągu kilku najbliższych dni. Klienci uprawnieni do darmowej aktualizacji otrzymają odpowiednie kody drogą elektroniczną. Z wersji testowej można korzystać przez 30 dni. Można także uzyskać bezpłatne licencje na program w celach edukacyjnych lub do rysowania niekomercyjnego. Początkujący mogą zapoznać się z oficjalnym podręcznikiem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)