Apel do klientów mBanku. Aktualizacja systemu lub nowy telefon

mBank opublikował ważny komunikat
mBank opublikował ważny komunikat
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek

24.05.2024 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Klienci mBanku, którzy korzystają ze starszych telefonów z Androidem, muszą przygotować się na aktualizację systemu, a w skrajnych przypadkach - zmianę smartfonu na nowszy. mBank poinformował, że od 12 czerwca aplikacja mobilna bankowości będzie wymagać do działania co najmniej Androida 8.0.

Użytkownicy aplikacji mBank muszą sprawdzić, czy ich telefon z Androidem jest odpowiednio świeży, by dalej obsługiwać bankowość mobilną. mBank ostrzega, że od 12 czerwca bieżącego roku do logowania w aplikacji będzie konieczne posiadanie telefonu z Androidem 8.0 lub nowszym. Dla części klientów może to oznaczać nawet konieczność zmiany smartfonu na nowy - jeśli obecnego nie da się już zaktualizować.

Zmiana podyktowana jest bezpieczeństwem. Jak podaje mBank, użytkownicy powinni do 12 czerwca sprawdzić, czy posiadają odpowiednio świeże urządzenie, a jeśli nie - zadbać o jego aktualizację, zmienić telefon na nowy lub w ostateczności - zrezygnować z korzystania z aplikacji mBanku, wcześniej zmieniając ustawienia mobilnej autoryzacji. Konieczne jest bowiem wrócenie do haseł SMS, by potwierdzać operacje bez wykorzystania aplikacji (do której niektórzy mogą się już po 12 czerwca nie zalogować).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zmiana dotyczy zarówno "głównej" aplikacji mBank, jak i mBank Token oraz mBank Junior. W praktyce problem niedostatecznie świeżego Androida do obsługi aplikacji mBanku może dotyczyć tylko niewielkiej liczby klientów. Wymagany Android 8.0 Oreo został wydany w 2017 roku. W uproszczeniu można więc założyć, że wszyscy klienci, którzy kupili swój obecny telefon po tym czasie, posiadają właściwą wersję Androida. Można to sprawdzić w ustawieniach smartfonu, szukając "Informacji o systemie" najczęściej pod koniec listy kategorii wśród opcji.

Popularność różnych wersji Androida w Polsce w ciągu ostatniego roku
Popularność różnych wersji Androida w Polsce w ciągu ostatniego roku© statcounter

Według statystyk statcounter, w Polsce największą popularnością cieszy się obecnie Android 13 mający niespełna 30 proc. udziału w rynku. Od 12 czerwca aplikacja mBanku przestanie działać w telefonach z Androidem 7.0, który według danych funkcjonuje jeszcze w niespełna 1 proc. urządzeń z Androidem na rynku.

Z innych danych wynika natomiast, że znakomita większość wykorzystywanych na co dzień telefonów w naszym kraju ma w sobie właśnie Androida. W efekcie 1 proc. może więc oznaczać nawet kilkaset tysięcy urządzeń. Z tej grupy trzeba dodatkowo wybrać użytkowników, którzy korzystają z mobilnej bankowości i mają konto w mBanku.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)