Awaria w PKO BP. Nie działa realizacja przelewów (aktualizacja)

Awaria w PKO BP. Nie działa realizacja przelewów (aktualizacja)

W PKO BP pojawiają się problemy z przelewami
W PKO BP pojawiają się problemy z przelewami
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Marek SLUSARCZYK
Oskar Ziomek
13.05.2024 14:49, aktualizacja: 13.05.2024 15:01

W PKO BP pojawiają się problemy z realizacją przelewów - wynika ze spływających na bieżąco raportów do serwisu downdetector. Awaria w banku pojawiła się około godz. 14:00 i na tę chwilę nie wiadomo, jak długo może potrwać.

Klienci banku PKO mogą zauważyć problemy z realizacją przelewów. Na to wskazują spływające na bieżąco zgłoszenia awarii PKO BP do serwisu downdetector. W chwili pisania niniejszego tekstu problem zgłosiło przeszło 190 osób. Znakomita większość sygnalizuje awarię realizacji przelewów, część po prostu usterkę logowania do bankowości elektronicznej.

PKO BP jak na razie nie skomentowało sprawy w mediach społecznościowych ani na stronie logowania. Trudno więc szacować, na ile poważne są to problemy i kiedy usterka może zostać rozwiązana. Z serwisu downdetector wynika, że problem jest odczuwalny przynajmniej w kilku miastach w Polsce.

Trwa awaria w PKO BP
Trwa awaria w PKO BP© downdetector

Trwające utrudnienia w PKO BP nie są pierwszymi tego rodzaju w ostatnim czasie. Wcześniej spore problemy występowały również 10 maja, kiedy awarię w banku w szczytowym momencie sygnalizowało naraz kilkaset osób. Będziemy śledzić ten temat na bieżąco i aktualizować niniejszą publikację, gdy na jaw wyjdą kolejne fakty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja, godz. 15:00

Wszystko wskazuje na to, że problemy w PKO BP występowały tylko przez chwilę. Obecnie liczba zgłoszeń w serwisie downdetector spadła niemal do zera, co jednoznacznie sugeruje, że problem został opanowany. Klienci PKO BP powinni już bez przeszkód móc korzystać ze wszystkich funkcji bankowości internetowej, w tym realizować przelewy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)