Internet Inea nie działa. Poważna awaria (aktualizacja)

Internet Inea nie działa. Poważna awaria (aktualizacja)

Ethernet
Ethernet
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
09.02.2024 13:33, aktualizacja: 09.02.2024 14:35

Internet Inea nie jest dostępny dla odbiorców. Jak wynika ze zgłoszeń w serwisie downdetector, od godz. 13:00 lawinowo narasta problem z dostępem do sieci. W chwili pisania niniejszego tekstu awarię internetu Inea zgłosiło już prawie 800 osób, a liczba raportów narasta.

Inea nie działa prawidłowo, a większość klientów zgłasza problem z dostępem do internetu - wynika z raportów napływających do serwisu downdetector. Niestety jest to kolejna poważna usterka u tego dostawcy w ostatnim czasie. Na tę chwilę trudno szacować, jak długo potrwa, a sam dostawca nie potwierdził jeszcze problemów w mediach społecznościowych.

Inea zwykle na bieżąco komunikuje się jednak z klientami, raportując o postępach w pracach. Bardzo możliwe, że lada moment informacje o awarii zostaną uzupełnione o oficjalne stanowisko, a klienci poznają przynajmniej szacowany czas usunięcia usterki.

Narasta problem z internetem Inea
Narasta problem z internetem Inea© downdetector

Ostatnio o podobnej awarii Internetu Inea informowaliśmy pod koniec stycznia. Niestety wówczas utrudnienia utrzymywały się przez dobrych kilka godzin, nim zostały całkowicie usunięte późnym wieczorem tego samego dnia. Możliwe więc, że w tym przypadku klienci Inea także muszą się nastawić na dłuższy czas niedostępności sieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Temat awarii Internetu Inea będziemy na bieżąco śledzić i aktualizować niniejszą publikację, gdy tylko wyjdą na jaw nowe informacje w tym zakresie.

Aktualizacja, godz. 13:43

Liczba zgłoszeń problemów z internetem Inea rośnie lawinowo. Obecnie liczba wszystkich sygnałów od klientów przekroczyła już 4400. Wszystko wskazuje więc na to, że problem jest bardzo poważny i na dłuższy czas wpłynie na dostępność internetu u klientów. Nie przestajemy obserwować rozwoju wydarzeń.

Poważna awaria internetu Inea
Poważna awaria internetu Inea© downdetector

Aktualizacja, godz. 14:35

Jak wynika z aktualizowanych na bieżąco danych z serwisu downdetector, awaria internetu Inea została już usunięta, choć w szczytowym momencie liczba zgłoszeń sięgała ponad 6,5 tysiąca. W tej chwili liczba raportów spadła praktycznie do zera - zakładamy, że klienci odzyskali dostęp do internetu i usługi działają bez zarzutu. Utrudnienia trwały około 1,5 godziny.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)