Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
05.09.2010 20:08

Serwisy społecznościowe, Linux i HotZlot - to tylko niektóre tematy poruszone w minionym tygodniu przez naszych bloggerów. Przyjrzyjmy się bliżej najciekawszym wpisom.

Wraz z początkiem września wielu naszych użytkowników wróciło z wakacji z aparatami wypełnionymi ciekawymi zdjęciami. Gdy na skutek błędu cyfrówki lub awarii karty pamięci fotografie nie chcą skopiować się na dysk komputera, warto zapoznać się z publikacją command-dosa Odzyskiwanie straconych zdjęć, który radzi, jak uratować utracone zdjęcia wykorzystując do tego celu system Linux. Nie jest to oczywiście jedyny interesujący tekst dotyczący Linuksa - ciekawe wpisy poświęcone temu systemowi opublikowali także Pirx (Puppy Linux - przyjazna dystrybucja Live) i fffatman (100 najbardziej wkurzających ficzerów Ubuntu, 100 najprzydatniejszych ficzerów w Fedorze i odwrotnie - No 100).

Fani serwisów społecznościowych powinni zainteresować się tekstem dr_kapiatek o wiele mówiącym tytule Dlaczego nie korzystam z serwisów typu Facebook.... Autor dokonuje w nim subiektywnej analizy polityki prywatności Facebooka, tłumacząc na język polski i komentując wybrane fragmenty regulaminu tego serwisu. Polecamy także wpis użytkownika lukasamd, który zdecydował się opisać swoje wrażenia związane z tegorocznym HotZlotem - Hot Zlot 2010 „okiem pierwszaka” – Piątek oraz recenzję programu ESET NOD32 Antiviru autorstwa skandyn - Inteligentne bezpieczeństwo.

Na zakończenie proponujemy m0n0wall w praktyce. command-dos zachęcony tekstem roobala m0n0wall - oprogramowanie dla routerów i firewalli w zastosowaniach domowych i nie tylko postanowił samodzielnie stworzyć i skonfigurować router z firewallem. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)