Google chce ułatwić pracę programistom: ruszyło zamawianie tłumaczeń aplikacji na Androida

Google chce ułatwić pracę programistom: ruszyło zamawianie tłumaczeń aplikacji na Androida

Google uruchamia usługę wygodnego tłumaczenia aplikacji (depositphotos)
Google uruchamia usługę wygodnego tłumaczenia aplikacji (depositphotos)
Oskar Ziomek
17.01.2019 18:05

Google wychodzi naprzeciw potrzebom programistów aplikacji na Androida, oddając w ich ręce nową usługę, która pojawiła się w panelu programisty. Mowa o wygodnym dostępie do profesjonalnych tłumaczeń interfejsów aplikacji oraz ich opisów w Sklepie Play. Na nowej usłudze skorzystają prawdopodobnie przede wszystkim indywidualni programiści, którzy rozwijają aplikacje we własnym zakresie. Dzięki tłumaczeniom, ich produkt będzie mógł być bardziej atrakcyjny na nowych rynkach.

Aby zamówić tłumaczenie nie potrzeba żadnej zaawansowanej wiedzy. Programiści zainteresowani skorzystaniem z usługi muszą zajrzeć do swojej Konsoli Google Play, a następnie wybrać interesującą aplikację z listy na środku ekranu. Możliwość zamówienia Usługi tłumaczenia znalazła się wśród opcji Obecność w sklepie. Proces składania zamówienia to kwestia wypełnienia kilku pól z formularzu, który podzielono na kilka kroków dostępnych w kreatorze.

Google pozwala teraz w prosty sposób zamawiać profesjonalne tłumaczenia aplikacji i ich opisów do wykorzystania w Sklepie Play.
Google pozwala teraz w prosty sposób zamawiać profesjonalne tłumaczenia aplikacji i ich opisów do wykorzystania w Sklepie Play.

Podczas składania zamówienia programista wskazuje kilka kluczowych opcji. Przede wszystkim niezbędne jest wybranie języka (lub języków), na które mają zostać przetłumaczone teksty. Co jednak istotne, konieczne jest także wskazanie języka źródłowego, który również ma znaczenie na etapie rozliczenia. Jeśli więc celem jest na przykład zdobycie tłumaczenia na język francuski, a we własnym zakresie programista stworzył już opisy w języku polskim i angielskim, to warto, by jako język źródłowy wybrał angielski, a usługa będzie tańsza. To etap, na którym warto eksperymentować – koszt tłumaczenia znany jest z góry, więc przed złożeniem zamówienia można sprawdzić różne scenariusze.

Co istotne, decydując się na tłumaczenie można samodzielnie zdecydować, czy w nowym języku ma zostać dostarczony tylko opis aplikacji w Sklepie, czy także wyrażenia niezbędne do zmiany języka w interfejsie. W tym drugim przypadku konieczne jest załączenie do zgłoszenia plików XML ze stringami wykorzystywanymi w aplikacji. Co ciekawe, na tym etapie plik trzeba samodzielnie wgrać z komputera – nie ma możliwości wczytania go bezpośrednio z istniejącej już w Sklepie aplikacji.

Koszt tłumaczenia jest zależny od wybranej pary języków. Ceny zaczynają się jednak już od 7 centów za wyraz. W praktyce za tłumaczenie 200 słów przyjdzie więc zapłacić 14 dolarów. Czas realizacji zamówienia jest najpewniej zależny od długości zamówienia, jednak w praktyce trzeba się liczyć z kilkoma dniami oczekiwania. Co istotne, zarówno cena jak i czas realizacji są znane już na etapie zamawiania, więc każdy programista przed ostatecznym zatwierdzeniem zamówienia może łatwo zdecydować, czy usługa będzie dla niego opłacalna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)