Google Chrome oceni twoje hasło. Dzięki temu stworzysz lepsze

Formularz logowania
Formularz logowania
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

26.07.2022 12:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka Google Chrome będzie niedługo pokazywać siłę hasła, które użytkownik wprowadza w formularzu logowania. Szybkie wskazanie może pomóc stworzyć lepszą kombinację, która skuteczniej zabezpieczy konto.

Temat wskaźnika siły haseł w Google Chrome przybliża serwis 9to5Google, powołując się na jeden z postów na Twitterze. Jak się okazuje, nowa opcja jest dopiero w przygotowaniu, ale już teraz wiadomo, że w praktyce pozwoli poznać "siłę" danego hasła już podczas jego wpisywania w formularzu. Google chce w tym sposób sugerować użytkownikom konieczność tworzenia skomplikowanych kombinacji, które siłą rzeczy są lepszym zabezpieczeniem zwłaszcza przed atakami typu brute force.

Na razie nie jest jasne, na jakich zasadach automat będzie oceniać dane hasło. Można oczywiście spekulować, że pod uwagę będzie brana zarówno długość, jak i obecność cyfr czy znaków specjalnych. Niewykluczone, że Chrome będzie również sprawdzać hasło "słownikowo", by hasła będące po prostu losowymi wyrazami oceniać jako mało bezpieczne. Na tym etapie są to jednak domysły.

Nie zmienia to jednak faktu, że docelowo użytkownicy Chrome'a mogą być przez to bezpieczniejsi. Jasna informacja o sile hasła już na etapie jego tworzenia z pewnością zachęci przynajmniej część osób do stworzenia bardziej skomplikowanych kombinacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)