Google potwierdza obsługę RAW i trybu serii w następnych wersjach Androida

Google potwierdza obsługę RAW i trybu serii w następnych wersjach Androida

Google potwierdza obsługę RAW i trybu serii w następnych wersjach Androida
Tomek Kondrat
26.11.2013 12:47

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów fotografii smartfonowej, szczególnie w amatorskim i półprofesjonalnym wydaniu. Google potwierdziło przypuszczenia, o których pisaliśmy kilka dni temu, że następne wersje Androida wyposażone będą w natywną obsługę formatu RAW oraz tryb serii (burst mode). Stanowisko firmy zostało przedstawione przez rzeczniczkę prasową – Ginę Scigliano.

„Najnowsza warstwa abstrakcji sprzętowej (HAL) aparatu fotograficznego i framework już teraz obsługują RAW oraz zdjęcia seryjne. Znaczące zmiany w zakresie możliwości HAL zostaną jednak przedstawione wraz z nowym API”.

Zdjęcia w formacie RAW (surowym) zapisywane są bez ingerencji oprogramowania, dokładnie tak, jak zebrała dane matryca. Dzięki temu możliwa jest dokładna obróbka zdjęcia na komputerze, a w wielu przypadkach także wydobycie szczegółów, które na skompresowanym obrazie zanikają. Zdjęcia seryjne nie są czymś nowym, jako że były wykorzystywane między innymi przez firmę HTC wraz z technologią ImageSense.

Obraz

Deklaracja Google wiązać się może ze znacznym ulepszeniem aparatu w nadchodzących Nexusach, gdyż te dostępne w Nexusie 4 lub 5 są co najwyżej przeciętne. Scigliano zapowiedziała jednak, że programiści są świadomi problemu i pracują nad poprawką oprogramowania, która ma zostać wydana wkrótce. Po raz kolejny zapowiada się wyścig zbrojeń, tym razem jednak z Nokią na polu fotografii cyfrowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)