LibreOffice Impress: jak zmienić tło?

LibreOffice Impress: jak zmienić tło?

LibreOffice Impress: zmieniamy tło prezentacji
LibreOffice Impress: zmieniamy tło prezentacji
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Krzysztof Fiedor
31.03.2022 09:40, aktualizacja: 07.12.2022 14:18

Zmiana tła w prezentacji stworzonej w LibreOffice Impress to jedna z najprostszych czynności w tym programie. Mimo to, nie jest tak oczywista i intuicyjna jak w konkurencyjnych programach.

Impress to program do tworzenia prezentacji wchodzący w skład LibreOffice. To darmowy pakiet, który może zastąpić komercyjne kombajny biurowe typu Microsoft Office. LibreOffice, choć podobny do produktu Microsoftu, jest nieco mniej intuicyjny, zwłaszcza dla nieobytego użytkownika. Zmiana tła prezentacji jest tego świetnym przykładem.

LibreOffice Impress: jak zmienić tło?

Tworząc prezentację w Impress, skupiamy się na treści i przekazie. Aby podmienić domyślne tło prezentacji udajemy się do górnego menu slajd.

LibreOffice Impress: menu SLAJD
LibreOffice Impress: menu SLAJD© dobreprogramy

Następnie wyszukujemy ustaw obraz tła, to tu wybieramy odpowiedni plik, następnie akceptujemy a tło slajdu zostanie zmienione.

  • LibreOffice Impress: menu SLAJD
  • LibreOffice Impress: tło zostało zmienione
[1/2] LibreOffice Impress: menu SLAJDŹródło zdjęć: © dobreprogramy

LibreOffice to darmowy pakiet oprogramowania, który sprawdzi się w zastosowaniach biurowych jak i domowych. W pakiecie znajdziemy między innymi program do edycji tekstu, arkusz kalkulacyjny, program do tworzenia prezentacji, a także baz danych, czy do pisania rozbudowanych równań.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)