Mapy Google z dokiem. Trwają testy nowego elementu interfejsu

Mapy Google
Mapy Google
Źródło zdjęć: © Mapy Google
Oskar Ziomek

18.12.2021 15:38

Google testuje nowy dok w Mapach. Jak zauważyli niektórzy użytkownicy korzystający z aplikacji w przeglądarce na desktopach, od niedawna można przypinać kafle konkretnych firm u dołu ekranu. Nowość jest jednak obecnie widoczna tylko dla nielicznych.

W Mapach Google trwają testy nowej opcji przypinania skrótów do wizytówek firm w dolnej części ekranu - zwraca uwagę serwis Search Engine Roundtable. W internecie można znaleźć kilka zrzutów ekranu potwierdzających działanie nowej opcji, ale wszystko wskazuje na to, że Google jest dopiero na etapie testów A/B. Praktyka pokazuje, że tylko nieliczni widzą nową opcję.

Opisywany dok to niewielki pasek w dolnej części mapy, do którego można przypinać w formie kafli skróty do wizytówek firmy znalezionych podczas przeglądania Map Google. Dzięki temu konkretne miejsca mają być szybciej osiągalne podczas ponownego wyszukiwania. Kafle można dodawać dzięki nowemu przyciskowi tuż pod nazwą firmy na tzw. wizytówce.

Nowa opcja w Mapach Google
Nowa opcja w Mapach Google© Search Engine Roundtable

Na tę chwilę niestety nie wiadomo czy i kiedy nowa opcja trafi do wszystkich użytkowników, ani czy będzie dostępna również z poziomu urządzeń mobilnych. Jeśli miałoby się tak stać, można sądzić, że będzie to kwestią raczej najbliższych tygodni niż dni. Jeśli kafle w doku będą pamiętane także po wyłączeniu Map Google i ponownym powrocie, może to być opcja, która pomoże szybko docierać do informacji o często wyszukiwanych firmach i obiektach.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)