Masz Windows 10? Zbliża się koniec wsparcia dla wersji 21H2

Pulpit systemu Windows 10
Pulpit systemu Windows 10
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl | Wojciech Kulik
Wojciech Kulik

12.04.2023 13:29, aktual.: 12.04.2023 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbliża się koniec wsparcia dla starszych wersji systemu Windows 10. Microsoft przypomniał o tym fakcie na swojej oficjalnej stronie, podpowiadając równocześnie, co należy z tym zrobić.

Dokładnie 13 czerwca 2023 roku wygaśnie wsparcie dla systemu Windows 10 w wersji 21H2. Dotyczy to zarówno wydania domowego (Home), jak i biznesowych wersji: Pro, Pro Education i Pro for Workstation. Po wspomnianym terminie nie będą one już dłużej otrzymywać aktualizacji. Oznacza to, że korzystanie z nich będzie wiązać się ze zwiększonym ryzykiem.

Koniec wsparcia dla Windows 10 21H2

We wpisie na swojej oficjalnej stronie Microsoft radzi, co należy z tym zrobić. Zachęca użytkowników systemu Windows 10 21H2 do jak najszybszej aktualizacji. Jedną z opcji jest po prostu pobranie nowszej wersji "Dziesiątki", ale amerykański gigant najbardziej rekomenduje opcję numer dwa. To przejście na Windows 11.

Windows 21H2
Windows 21H2© dobreprogramy.pl | Wojciech Kulik

Po 13 czerwca 2023 roku komputery z systemem Windows 10 21H2 nie przestaną działać, ale korzystanie z nich będzie niezalecane. Powodem jest brak aktualizacji bezpieczeństwa. Wykryte luki nie będą już łatane, więc cyberprzestępcy będą mieć ułatwione zadanie. Aktualny system operacyjny to jedna z najważniejszych zasad bezpieczeństwa w sieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Microsoft podkreśla, że "w celu zapewnienia ochrony i produktywności, usługa Windows Update automatycznie zainicjuje aktualizację urządzeń konsumenckich z systemem Windows 10". Nie dotyczy to jednak urządzeń, które mają wyłączoną tę opcję. Jeśli tak jest u ciebie, to zadbaj o szybką aktualizację.

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (88)
Zobacz także