Microsoft blokuje piracką aktywację Windows Media Center

Microsoft blokuje piracką aktywację Windows Media Center

Marcin Paterek
13.12.2012 15:08

W ubiegłym miesiącu internauci znaleźli metodę aktualizacji fikcyjnej licencji Windows 8 Pro do w pełni legalnego systemu (przynajmniej pod względem weryfikacji klucza) z dodatkiem Media Center. Wygląda jednak na to, że Microsoft zablokował tę sztuczkę — użytkownicy, którzy będą chcieli aktywować system w pokątny sposób, napotkają komunikat błędu 0xC004C4AA.

Obraz

Luka w mechanizmie aktywacji istniała przez ponad trzy tygodnie i trudno oszacować, ile licencji zostało „zalegalizowanych” tą metodą. Tajemnicą owiany jest też dalszy los osób, które wcześniej zdecydowały się na ten krok, bo póki co ich kopie wciąż działają bez zarzutu. Microsoft ma w tej sytuacji dwa wyjścia: albo będzie ręcznie weryfikował poprawność aktywacji, albo spisze kopie aktywowane dzięki działaniom piratów na straty. Być może sądny dzień nadejdzie 1 lutego, kiedy wygaśnie możliwość uzyskania dodatku Media Center za darmo.

Mimo licznych głosów krytyki, nowy system powoli zdobywa popularność. Zainteresowanie Windows 8 jest całkiem wysokie, nawet wśród klientów komercyjnych, którzy zazwyczaj nie śpieszą się z instalacją najnowszego oprogramowania — stwierdził Michael Dell podczas wczorajszej konferencji Dell World 2012. Jego zdaniem Windows 8 będzie mieć duży wpływ zarówno na rynek komputerów osobistych, jak i tabletów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)