Microsoft Teams zostanie odświeżony. Trwają prace nad interfejsem

Microsoft Teams zostanie odświeżony. Trwają prace nad interfejsem

Microsoft Teams w wyszukiwarce Windowsa 11
Microsoft Teams w wyszukiwarce Windowsa 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
22.12.2022 19:09

Komunikator Microsoft Teams może zostać niedługo odświeżony pod kątem wizualnym. Wszystko wskazuje na to, że producent chce, by w programie dało się wygodniej uruchamiać aplikacje i odkrywać nowe funkcje. Chociaż do Teamsa wiele osób już przywykło do czasu początku pandemii, nie da się ukryć, że niektóre elementy aplikacji mogłyby być bardziej dopracowane.

Microsoft pracuje nad interfejsem Teamsa, który jest dziś znany chyba wszystkim osobom pracującym w sektorze edukacji oraz firmach przynajmniej częściowo opierających się o pracę zdalną. Jak zwraca uwagę Neowin, Microsoft chce ulepszyć menu, które po zmianach ma zachęcać użytkowników do korzystania z nowych aplikacji wbudowanych w komunikator.

Z informacji dostępnych na publicznie widocznej roadmapie dla Teamsa wynika, że nowe menu ma być gotowe dla użytkowników w lutym 2023 roku. Warto mieć jednak na uwadze, że w praktyce termin ten nie jest wiążący i nie można wykluczyć opóźnień. Microsoft ponadto nie tłumaczy, w jaki sposób przeprojektowane menu ma pomóc w tytułowym odkrywaniu aplikacji.

Zmiany w interfejsie Teamsa zapowiadane przez Microsoft łączą się z niedawną poprawą integracji komunikatora z Adobe Acrobatem. Już przy tamtej okazji wspomniano, że użytkownicy wolą nie opuszczać Teamsa, aby obsługiwać dokumenty. Zmiana w interfejsie, która ma zachęcić do korzystania z wbudowanych aplikacji brzmi jak kolejny krok wpisujący się w dokładnie taką potrzebę użytkowników.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)