Zmiana w Teams: zaplanujesz "kawę offline" w kalendarzu

Microsoft Teams
Microsoft Teams
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek

23.03.2023 12:27

Microsoft pracuje nad nową funkcją komunikatora Teams, dzięki której pracownicy będą w stanie uwzględniać w kalendarzu wydarzenia offline. W praktyce pozwoli to wpisać w grafik spotkania nieuwzględniające transmisji przez internet oraz przerwy, co przełoży się na sprawniejsze zarządzanie czasem.

Microsoft Teams, który zyskał wielką popularność wraz z popularyzacją pracy zdalnej z powodu pandemii, pozwala w szczegółowy sposób planować spotkania online w kalendarzu. Co ciekawe jednak, Teams nie uwzględnia możliwości blokowania w grafiku konkretnych godzin, które dana osoba przeznacza na przykład na spotkania offline w biurze czy po prostu na posiłek. Może to prowadzić do zgrzytów, kiedy ktoś próbuje zaplanować z daną osobą spotkanie według jej teoretycznego grafiku w kalendarzu.

Niedługo ma się to zmienić, bo jak zaważa Neowin, Microsoft pracuje nad poprawą kalendarza w Teamsie dokładnie w tym zakresie. Wkrótce komunikator pozwoli więc "wrzucać w grafik" spotkania, które odbywają się wyłącznie offline. Nieliczne szczegóły można znaleźć w roadmapie pakietu Microsoft 365. Wynika z niej, że opisywana nowość ma trafić do Teamsa w maju tego roku, a więc już za dwa miesiące.

W kontekście rozwoju Microsoft Teams ciekawsza od tak drobnych zmian może się wydawać zapowiadana już jakiś czas temu nowa wersja komunikatora, która powinna działać zauważalnie sprawniej na mniej wydajnym sprzęcie. Microsoft deklarował zapotrzebowanie na pamięć operacyjną nawet na poziomie 50 proc. względem obecnego wydania komunikatora. Teams "2.0" miał trafić na rynek jeszcze w marcu tego roku, ale od wstępnej zapowiedzi w ubiegłym miesiącu, temat w praktyce ucichł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)