Nowa wersja Windows 10 dla telefonów już jutro. Dziś kilka nowych zrzutów

Nowa wersja Windows 10 dla telefonów już jutro. Dziś kilka nowych zrzutów

Nowa wersja Windows 10 dla telefonów już jutro. Dziś kilka nowych zrzutów
Redakcja
09.04.2015 17:52, aktualizacja: 09.04.2015 18:19

Jutro zobaczymy nową kompilację testowej wersji Windows 10 dla telefonów, ale już dzisiaj możemy zapoznać się z zrzutami ekranu przedstawiającymi niektóre zmiany. Wśród nich znajdziemy zarówno nowy wygląd menu zarządzania uruchomionymi aplikacjami, jak i klienta poczty, który jest coraz bardziej rozbudowany.

Sytuacja mobilnego systemu Microsoftu jest obecnie bardzo trudna – choć zdobywa on popularność, dzieje się to bardzo wolno i przy takim tempie nawet cały wiek mógły nie wystarczyć do pokonania rywali. Zmiany i nadziei upatruje się w Windows 10, który będzie dostępny dla aktualnie sprzedawanych urządzeń i który ma wprowadzić platformę na zupełnie nowe tory. Na wyciekłych zrzutach zobaczymy m.in. nowe menu zarządzania aktualnie uruchomionymi aplikacjami. System grupuje je po cztery, co ma zapewne ułatwić dostęp względem rozwiązania stosowanego do tej pory. Ekran nadal umożliwia zamykanie aplikacji poprzez ikonę krzyżyka.

Źródło: windowsmania.pl
Źródło: windowsmania.pl

Kolejna ze zmian dotyczy wyświetlania list wyboru i jest przedstawiona na przykładzie wyboru strefy czasowej. Zamiast wyświetlać menu na całym ekranie, użytkownik zobaczy jedynie niewielkie dodatkowe okienko. Być może w praktyce taki układ będzie wygodny, ale zrzuty wyglądają raczej kiepsko i nie napawają optymizmem. O wiele lepsze informacje niesie ze sobą obraz zawierający menu wybierania aplikacji i urządzeń przy zapisywaniu lub odczycie plików. Potwierdza wcześniejsze zapewnienia Microsoftu, że najnowsza wersja systemu będzie obsługiwała mechanizm On-The-Go (OTG) i pozwoli podłączyć do telefonu pamięci przenośne na USB.

Uwagę zwraca również mobilny Outlook, który zawiera opcje do tej pory zarezerwowane dla takich aplikacji jak Word. W mailach można więc tworzyć tabele, umieszczać nagłówki i style, listy numerowane i punktowane, a także przypisy. Wśród opcji edycyjnych znajduje się również cały panel znany z Worda jako recenzja, który zawiera m.in. opcje sprawdzania pisowni. Trudno powiedzieć, kto tak naprawdę zrobi z takich możliwości sensowny użytek na niewielkim ekranie smartfonu, ale nie zapominajmy, że będziemy mieli do czynienia z aplikacją, która znajdzie zastosowanie także na tabletach. W ich przypadku rozbudowane opcje edycyjne mogą być bardzo przydatne.

Źródło: windowsmania.pl
Źródło: windowsmania.pl

Nowe wydanie testowe Windows 10 dla telefonów zostanie zaprezentowane już jutro – takie informacje podał pracownik Microsoftu, Gabe Aul, który jest odpowiedzialny za ten projekt i kontakt z użytkownikami. Nie wiadomo, czy w wydaniu tym zobaczymy nowości widoczne na zrzutach, nie wiadomo również, czy znajdą się one w finalnej wersji systemu. Więcej zrzutów znajdziecie u źródła, na polskim forum windowsmania.pl.

Listę urządzeń, na których będzie można zainstalować nową wersję testową znajdziecie na specjalnej stronie firmy Microsoft. Co ciekawe, system zainstalujemy na Lumii 520, ale nie będzie to możliwe w przypadku modelu flagowego, Lumii 930.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)