Nowa wersja Windows Phone w rękach przypadkowego użytkownika

Nowa wersja Windows Phone w rękach przypadkowego użytkownika

Marcin Paterek
10.06.2013 12:29

Publiczna beta Windows 8.1 zbliża się wielkimi krokami, ale w medialnym szumie warto pamiętać, że Microsoft pracuje także nad aktualizacją pozostałych produktów. Jednym z nich jest Windows Phone, którego odświeżona wersja… przez przypadek trafiła do klienta.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wystawiona na aukcji Lumia 920 wyglądała dość niepozornie — z powodu zarysowanego ekranu i braku jakichkolwiek akcesoriów (nawet ładowarki), smartfon został sprzedany za kwotę zaledwie 240 dolarów. Trudno wyobrazić sobie zdziwienie kupującego, gdy okazało się, że w jego ręce wpadł telefon z deweloperską wersją systemu. Numer 12084.WPMAIN(wpbldlab).20130509-1407 wskazuje, że mamy do czynienia z kompilacją pochodzącą sprzed miesiąca.

Najważniejszą zaobserwowaną zmianą jest dodanie centrum powiadomień, na którego brak często narzekały osoby przyzwyczajone do Androida lub iOS. Powiadomienia mogą być wyświetlane zarówno w formie kafelka, jak i pełnoekranowej listy aplikacji wraz z generowanymi przez nie komunikatami. Oprócz tego pojawiła się możliwość zamknięcia programów działających w tle, co powinno przełożyć się na większą energooszczędność urządzenia. Pozostałe nowości to czysta kosmetyka. Microsoft wprowadził kryterium sortowania zainstalowanych aplikacji według częstotliwości używania, które dzieli je na cztery kategorie: „często”, „umiarkowanie”, „rzadko” i „nigdy”. Drobne poprawki objęły także kalendarz — na jego kafelku pojawiły się ciemne miejsca, które prawdopodobnie pozwolą wyświetlać kilka wydarzeń jednego dnia, natomiast sama aplikacja została wzbogacona o widok tygodniowy. Deweloperska wersja systemu posiadała także funkcję Data Sense, która mierzy ilość danych pobranych z sieci komórkowej i Wi-Fi — dotychczas była to opcja zarezerwowana dla klientów sieci Verizon. Być może jest to związane z informacją, że Data Sense jeszcze tego lata znajdzie się w ofercie większej liczby operatorów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Microsoft nie skomentował przecieku, ale podjęte przez koncern kroki mówią same za siebie. Nie chcąc narażać się na proces sądowy, szczęśliwy zwycięzca aukcji pożegnał się już z telefonem. W zamian za współpracę otrzymał nie tylko zwrot pieniędzy, ale także nową Lumię 920. Tym razem z Windows Phone 8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)