Nowe środowisko Plików na żądanie w aplikacji OneDrive dla MacOS-a

Nowe środowisko Plików na żądanie w aplikacji OneDrive dla MacOS-a

OneDrive dla MacOS-a dostał ważną aktualizację
OneDrive dla MacOS-a dostał ważną aktualizację
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Karolina Kowasz
13.01.2022 14:49

Microsoft ogłosił aktualizację aplikacji OneDrive dla wszystkich użytkowników systemów macOS 12.1 i nowszych. Od teraz program umożliwia lepsze i łatwiejsze korzystanie z opcji Plików na żądanie, dzięki oparciu funkcji o platformę File Provider od Apple.

Zgodnie z doniesieniami Microsoftu nowe środowisko plików na żądanie zawiera kilka istotnych zmian, które wpłyną na komfort codziennej pracy użytkowników. Zmiana środowiska pozwoliła także na wprowadzenie nowych funkcji, znanych z innych programów.

Szereg ważnych zmian

Poprzednie środowisko Plików na żądanie będzie obsługiwane tylko do systemu macOS 12.2. W przypadku nowszego oprogramowania Pliki na żądanie będą domyślnie włączone dla wszystkich użytkowników i nie można ich wyłączyć. Dodatkowo urządzenia korzystające z OneDrive przejdą automatycznie migrację do nowego środowiska Plików na żądanie, gdy tylko otrzymają aktualizację systemu macOS do wersji, która je wspiera.

Koniec wsparcia HFS+

Co istotne, nowe środowisko plików na żądanie wymaga woluminu sformatowanego za pomocą APFS. Microsoft kończy ze wsparciem dla HFS+ ze względu na fakt, że niewielu klientów synchronizuje pliki na woluminach HFS+. Dla tych osób, które nadal z nich korzystają, przewidziano ostrzeżenie w centrum aktywności OneDrive.

Wspomniani użytkownicy dostaną informację o konieczności uaktualnienia do APFS. Po pełnym wdrożeniu nowego środowiska plików na żądanie, usługa OneDrive nie zostanie uruchomiona, dopóki wolumin nie zostanie uaktualniony do APFS.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)