Nowe środowisko Plików na żądanie w aplikacji OneDrive dla MacOS-a

Strona głównaNowe środowisko Plików na żądanie w aplikacji OneDrive dla MacOS-a
13.01.2022 14:49
OneDrive dla MacOS-a dostał ważną aktualizację
OneDrive dla MacOS-a dostał ważną aktualizację
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto

Microsoft ogłosił aktualizację aplikacji OneDrive dla wszystkich użytkowników systemów macOS 12.1 i nowszych. Od teraz program umożliwia lepsze i łatwiejsze korzystanie z opcji Plików na żądanie, dzięki oparciu funkcji o platformę File Provider od Apple.

Zgodnie z doniesieniami Microsoftu nowe środowisko plików na żądanie zawiera kilka istotnych zmian, które wpłyną na komfort codziennej pracy użytkowników. Zmiana środowiska pozwoliła także na wprowadzenie nowych funkcji, znanych z innych programów.

Szereg ważnych zmian

Poprzednie środowisko Plików na żądanie będzie obsługiwane tylko do systemu macOS 12.2. W przypadku nowszego oprogramowania Pliki na żądanie będą domyślnie włączone dla wszystkich użytkowników i nie można ich wyłączyć. Dodatkowo urządzenia korzystające z OneDrive przejdą automatycznie migrację do nowego środowiska Plików na żądanie, gdy tylko otrzymają aktualizację systemu macOS do wersji, która je wspiera.

Koniec wsparcia HFS+

Co istotne, nowe środowisko plików na żądanie wymaga woluminu sformatowanego za pomocą APFS. Microsoft kończy ze wsparciem dla HFS+ ze względu na fakt, że niewielu klientów synchronizuje pliki na woluminach HFS+. Dla tych osób, które nadal z nich korzystają, przewidziano ostrzeżenie w centrum aktywności OneDrive.

Wspomniani użytkownicy dostaną informację o konieczności uaktualnienia do APFS. Po pełnym wdrożeniu nowego środowiska plików na żądanie, usługa OneDrive nie zostanie uruchomiona, dopóki wolumin nie zostanie uaktualniony do APFS.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (8)