Nowość w Netflixie. Część użytkowników się ucieszy

Nowość w Netflixie. Część użytkowników się ucieszy10.03.2023 08:22
netflix
netflix
Źródło zdjęć: © Pixabay

Netflix wprowadza nowość, na którą z pewnością czekało wielu użytkowników. Nowa funkcja zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy korzystają z aplikacji na telewizory.

Netflix wypuścił najnowszą aktualizację, która może zdecydowanie poprawić wrażenia z oglądania u części użytkowników. Chodzi o osoby, które filmy i seriale oglądają z poziomu aplikacji na telewizory. Nowa funkcja jest dobrze znana osobom, które z Netflixa korzystają w przeglądarce. Chodzi o możliwość dostosowania napisów.

Najnowsza aktualizacja aplikacji Netflix na telewizory wprowadza funkcję, która powinna pojawić się w niej o wiele wcześniej. Jak czytamy w serwisie techcrunch.com, użytkownicy, którzy oglądają filmy i seriale na Netflixie, będą mogli od teraz dostosować styl i rozmiar napisów do własnych preferencji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić kieszonkową klawiaturę Targus Folding Ergonomic Bluetooth Keyboard?

Może być to szczególnie ważne dla tych osób, które korzystają z niewielkich telewizorów. Standardowe napisy mogą być na nich zbyt małe do komfortowego oglądania treści. Możliwość ich przeskalowania to naprawdę cenna funkcja, która powinna być dostępna od dawna.

Jeśli chodzi o style napisów, tu dostępne są cztery rozwiązania. Domyślne, czyli biały tekst bez tła, ciemna, czyli biały tekst na czarnym tle, kontrastowa - żółty tekst na czarnym tle i jasna, czyli czarny tekst na białym tle.

Opcję dostosowania napisów od dawna znają użytkownicy Netflixa, którzy korzystali z niego w przeglądarce internetowej. Dziwne jest więc to, że do aplikacji na telewizory trafiła ona tak późno. Tym bardziej że według raportu firmy Conviva w pierwszym kwartale 2022 r. 77 proc. treści strumieniowanych w skali globalnej było konsumowanych za pośrednictwem telewizorów i konsol do gier.

Ponadto jak zauważają dziennikarze techcrunch.com, serwisy takie jak Amazon Prime Video, Disney+, HBO Max czy Hulu umożliwiają dostosowanie stylu i rozmiaru napisów od dawna. Jak widać, Netflix pozostawał w tyle za konkurencją, ale udostępniona już aktualizacja trochę sytuację poprawia. Warto zaznaczyć, że aktualizacja aplikacji może być wydawana w kolejnych etapach, co oznacza, że niektórzy użytkownicy mogą na nią poczekać nawet kilka dni.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)