Nowość w Netflixie. Część użytkowników się ucieszy

Nowość w Netflixie. Część użytkowników się ucieszy

netflix
netflix
Źródło zdjęć: © Pixabay
10.03.2023 08:22

Netflix wprowadza nowość, na którą z pewnością czekało wielu użytkowników. Nowa funkcja zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy korzystają z aplikacji na telewizory.

Netflix wypuścił najnowszą aktualizację, która może zdecydowanie poprawić wrażenia z oglądania u części użytkowników. Chodzi o osoby, które filmy i seriale oglądają z poziomu aplikacji na telewizory. Nowa funkcja jest dobrze znana osobom, które z Netflixa korzystają w przeglądarce. Chodzi o możliwość dostosowania napisów.

Najnowsza aktualizacja aplikacji Netflix na telewizory wprowadza funkcję, która powinna pojawić się w niej o wiele wcześniej. Jak czytamy w serwisie techcrunch.com, użytkownicy, którzy oglądają filmy i seriale na Netflixie, będą mogli od teraz dostosować styl i rozmiar napisów do własnych preferencji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Może być to szczególnie ważne dla tych osób, które korzystają z niewielkich telewizorów. Standardowe napisy mogą być na nich zbyt małe do komfortowego oglądania treści. Możliwość ich przeskalowania to naprawdę cenna funkcja, która powinna być dostępna od dawna.

Jeśli chodzi o style napisów, tu dostępne są cztery rozwiązania. Domyślne, czyli biały tekst bez tła, ciemna, czyli biały tekst na czarnym tle, kontrastowa - żółty tekst na czarnym tle i jasna, czyli czarny tekst na białym tle.

Opcję dostosowania napisów od dawna znają użytkownicy Netflixa, którzy korzystali z niego w przeglądarce internetowej. Dziwne jest więc to, że do aplikacji na telewizory trafiła ona tak późno. Tym bardziej że według raportu firmy Conviva w pierwszym kwartale 2022 r. 77 proc. treści strumieniowanych w skali globalnej było konsumowanych za pośrednictwem telewizorów i konsol do gier.

Ponadto jak zauważają dziennikarze techcrunch.com, serwisy takie jak Amazon Prime Video, Disney+, HBO Max czy Hulu umożliwiają dostosowanie stylu i rozmiaru napisów od dawna. Jak widać, Netflix pozostawał w tyle za konkurencją, ale udostępniona już aktualizacja trochę sytuację poprawia. Warto zaznaczyć, że aktualizacja aplikacji może być wydawana w kolejnych etapach, co oznacza, że niektórzy użytkownicy mogą na nią poczekać nawet kilka dni.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)