Nowość w Notatniku Windows. Microsoft ujawnił to przypadkowo

Nowość w Notatniku Windows. Microsoft ujawnił to przypadkowo

Notatnik może otrzymać zakładki
Notatnik może otrzymać zakładki
Źródło zdjęć: © Getty Images | Beata Zawrzel/NurPhoto
Konrad Siwik
27.12.2022 08:59, aktualizacja: 27.12.2022 09:53

Zanosi się na to, że Microsoft wprowadzi karty do aplikacji Notatnik w systemie Windows 11. Nowość wyszła na jaw za sprawą pracownika firmy, który przypadkowo opublikował na Twitterze zrzut ekranu ukazujący dwie zakładki otwarte w Notatniku.

Na początku tego roku Microsoft dodał zakładki do Eksploratora plików w systemie Windows 11. Funkcja ta pozwala użytkownikom otwierać wiele folderów i katalogów w jednym oknie, podobnie jak umożliwiają to przeglądarki internetowe w przypadku wielu stron.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wygląda na to, że teraz Microsoft planuje dodanie tej funkcji do innej wbudowanej w Windows 11 aplikacji. W sieci pojawił się zrzut ekranu z wewnętrznej wersji Notatnika, który ujawnia nowy interfejs zakładek w aplikacji – zauważa serwis The Verge.

Zrzut ekranu został zauważony w usuniętym już tweecie opublikowanym przypadkowo przez pracownika Microsoftu, który wspomniał o nowej funkcji zakładek w Notatniku. Jak na ironię na zrzucie ekranu widzimy nową wersję Notatnika z poufnym ostrzeżeniem u góry, które brzmi: "Nie omawiaj funkcji ani nie rób zrzutów ekranu".

Zrzut ekranu pokazujący karty w Notatniku
Zrzut ekranu pokazujący karty w Notatniku© Twitter

Podobnie jak karty w Eksploratorze plików czy przeglądarkach internetowych, same zakładki pojawiają się na górze aplikacji i pozwalają użytkownikowi na otwieranie wielu plików tekstowych w tym samym oknie. Niewykluczone, że nowość zostanie oficjalnie wprowadzona do Notatnika wraz z nadchodzącą aktualizacją Windows 11 Moment.

Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)