Oszustwo na PGE. Nie wierz w takie SMS-y

Oszustwo na PGE. Nie wierz w takie SMS‑y

Telefon
Telefon
Źródło zdjęć: © East News | Marek BAZAK/East News
14.11.2021 11:48

Oszustwo na PGE powraca. Oszuści wypuścili kolejną falę SMS-ów, w których próbują podszywać się pod PGE. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać przesyłanych linków.

Polskę ogarnęła kolejna fala SMS-ów informujących o rzekomych zaległościach w płatnościach za prąd. Oszuści podszywają się pod PGE, ufając, że klienci Polskiej Grupy Energetycznej uwierzą w to, że nie uregulowali rachunków za prąd.

To już kolejny etap kampanii phishingowej polegającej na masowym rozsyłaniu wiadomości SMS dotyczących niedopłaty do rachunków za prąd. Przesyłany komunikat jest krótki i w obecnej wersji brzmi następująco (pisownia oryginalna).

Na dzien 14.11 zaplanowano odloczenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie naleznosci: [link]

Na końcu SMS-a pojawia się link, którego oczywiście nie podajemy. Prowadzi on do fałszywej bramki pośrednika płatności. W miejscu tym mamy podać swoje wrażliwe dane, między innymi umożliwiające zalogowanie się do konta w banku. Po przejęciu naszych danych oszust może starać się o wypłatę środków z rachunku.

Choć oszuści działają tą metodą już od dawna i do wielu osób dotarły już informacje na ten temat, warto ostrzegać przed nim najbliższych. Szczególnie tych, którzy nie czują się swobodnie w świecie technologii i mogą nie spodziewać się, że SMS, który otrzymali, pochodzi od oszustów, nie od PGE.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)