Oto ReVanced - desperacka próba wskrzeszenia YouTube Vanced

Oto ReVanced - desperacka próba wskrzeszenia YouTube Vanced

ReVanced
ReVanced
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Karolina Kowasz
12.06.2022 14:10, aktualizacja: 15.06.2022 09:28

W sieci pojawiła się aplikacja ReVanced, która jest próbą przywrócenia do życia popularnego kiedyś YouTube Vanced. Na zrootowanych urządzeniach ReVanced instaluje "poprawioną" wersję aplikacji YouTube, która umożliwia użytkownikom korzystanie z niej bez reklam.

Zainstalowanie aplikacji na swoim telefonie nie jest jednak kaszką z mleczkiem. Twórcy podkreślają, że nowe wydanie wymaga zrootowania telefonu do zainstalowania ReVanced. Dla chętnych została przygotowana cała instrukcja na Githubie, pokazująca jak samodzielnie zbudować sobie aplikację. Na gotowy plik apk użytkownicy nie mają co liczyć - zespół Revanced zapowiedział, że nie planuje w najbliższym czasie wypuszczać gotowych rozwiązań.

Wątpliwa jednak pozostaje dalej kwestia legalności samej aplikacji. O ile wcześniej Google podjął kroki, aby wyeliminować ją z rynku, tak teraz próżno szukać nowego programu w oficjalnych sklepach. Co więcej, jak wynika z dyskusji na Reddicie, kilka godzin temu zniknęło też repozytorium z oficjalnego Githuba projektu, z którego można było w łatwy sposób pobrać komponenty do samodzielnego zbudowania aplikacji. Użytkownicy mogą tylko liczyć na nieoficjalne źródła, które nie należą do najbezpieczniejszych.

Co więcej, już teraz użytkownicy zastanawiają się, jaka jest realna szansa, że Google zablokuje konta YouTube osób, które korzystają z takich aplikacji jak ReVanced. Sprawa jest bardzo wątpliwa pod względem prawnym, jednak, jak widać po sporym zainteresowaniu programem, nie odstrasza to kolejnych chętnych, którzy szukają gotowców w nieoficjalnych sklepach lub próbują samodzielnie budować aplikację.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)