Awaria usług Microsoftu. Nie działa Teams, Outlook i OneDrive (aktualizacja)

Awaria usług Microsoftu. Nie działa Teams, Outlook i OneDrive (aktualizacja)25.01.2023 08:52
Trwa poważna awaria usług Microsoftu
Trwa poważna awaria usług Microsoftu
Źródło zdjęć: © downdetector

Trwa poważna awaria usług Microsoftu. W efekcie nie da się korzystać z aplikacji Teams, Outlook, platformy Microsoft 365 i OneDrive'a. Usterka zaczęła się około godziny 8:00 i w ciągu kilkudziesięciu minut pojawiło się kilkaset zgłoszeń od użytkowników.

O szczegółach można przeczytać w serwisie downdetector. Awarię platformy outlook.com zgłosiło tu już przeszło 1000 osób w kilkadziesiąt minut. Zgłoszenia spływają zwłaszcza z głównych miast, w tym z Warszawy, Wrocławia czy Katowic, ale problem jest po prostu globalny. Analogiczne zgłoszenia pojawiają się bowiem m.in. także w USA.

Awaria Outlooka, Teamsa, OneDrive'a i platformy Microsoft 365 nie musi oznaczać całkowitego odcięcia od usług, a jedynie ich ograniczenie. W redakcji doświadczyliśmy na przykład znacznych problemów podczas wideokonferencji w Microsoft Teams, ale rozmowę wciąż można było prowadzić. Nie oznacza to natomiast, że u innych użytkowników problem będzie miał takie same skutki.

Zgłoszenia awarii serwisu outlook.com w downdetector
Źródło zdjęć: © downdetector
Zgłoszenia awarii serwisu outlook.com w downdetector

Co najważniejsze, Microsoft już wie o opisywanym problemie, co zespół Microsoft 365 potwierdził na Twitterze. Pracownicy podali około godziny 8:30, że badają problem i będą na bieżąco informować o postępach. Na tę chwilę nie wiadomo co jest źródłem awarii i jak długo może potrwać przywracanie do życia Teamsa, Outlooka czy OneDrive'a.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić telewizor Sharp Aquos EQ6?

Ze swojej strony również będziemy śledzić ten temat na bieżąco i aktualizować niniejszą publikację, gdy tylko pojawią się nowe informacje. Na tę chwilę pozostaje cierpliwie czekać, nim wszystkie usługi Microsoftu ponownie będą dla każdego dostępne. W dobie pracy zdalnej taka awaria jest jednoznaczna z utrudnieniem komunikacji i działań w szeregu firm na świecie.

Aktualizacja, godz. 9:30

Po ponad godzinie od pierwszych zgłoszeń w serwisie downdetector, użytkownicy z Polski cały czas wysyłają kolejne zgłoszenia opisujące problemy z Teamsem, Outlookiem czy platformą Microsoft 365. Liczba zgłoszeń dla części z nich przekroczyła już 2000. Z danych wynika, że problem jest aktualny, a awaria nie została wciąż usunięta.

Aktualizacja, godz. 10:25

Z informacji udostępnionych przez Microsoft na oficjalnej stronie o statusie usług wynika, że problemy z serwerami mogą wciąż występować. Usterka dotyczy w praktyce środowiska Microsoft Azure oraz Microsoft 365 Admin Center. Użytkownicy aplikacji działających dzięki nim mogą doświadczać problemów "z dostępem do różnych usług Microsoft 365" oraz opóźnień lub informacji o problemach z połączeniem sieciowym.

Informacje o problemach z usługami Microsoftu
Źródło zdjęć: © Microsoft
Informacje o problemach z usługami Microsoftu

Aktualizacja, godz. 11:05

Na oficjalnej stronie o statusie usług Microsoft 365 producent podaje, że zidentyfikował źródło problemu i wprowadził zmiany, które powinny prowadzić do usprawnienia działania aplikacji u wielu użytkowników. Nie oznacza to jednak zakończenia awarii. Microsoft podaje wprost, że wciąż wielu użytkowników może mieć problem z korzystaniem usług Microsoft 365. Awaria dotyka m.in. aplikacji Teams, Outlook, Sharepoint Online czy OneDrive'a dla firm.

Aktualizacja, godz. 12:15

Jak wynika z bieżących informacji w serwisie downdetector, ale też z aktualizowanego statusu na stronie pomocy technicznej Microsoftu, znakomita większość problemów z usługami Microsoft 365 i Azure nie powinna już występować. Producent co prawda podaje, że drobne kłopoty z dostępem są wciąż możliwe, ale ze zgłoszeń samych użytkowników wynika już, że w większości przypadków awaria po prostu nie jest już uciążliwa, a problem można uznać za rozwiązany.

Problemy z usługami Microsoftu w większości już ustąpiły
Źródło zdjęć: © downdetector
Problemy z usługami Microsoftu w większości już ustąpiły

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)