Spotify: jak zmienić plan?

Spotify: jak zmienić plan?

Jak zmienić plan na Spotify? Tłumaczymy!
Jak zmienić plan na Spotify? Tłumaczymy!
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
21.07.2022 09:37

Darmowy pakiet Spotify umożliwia słuchanie ulubionych utworów i playlist bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów, ale trzeba się pogodzić z reklamami. Na szczęście zawsze można wykupić pakiet Premium, dostępny w czterech różnych wersjach. Jak zmienić plan w Spotify?

Spotify to popularna platforma umożliwiająca streaming muzyki w wysokiej jakości. Użytkownicy mogą korzystać z niej za darmo, ale w zamian muszą zgodzić się na słuchanie reklam i ograniczoną liczbę przewinięć na urządzeniach mobilnych. By zwiększyć komfort korzystania z serwisu, należy wykupić płatną subskrypcję dostępną w czterech różnych pakietach. Tłumaczymy, jak to zrobić i jak zmienić plan.

Jak kupić Spotify Premium?

By zmienić plan w Spotify, włączamy aplikację, gdzie klikamy na nazwę użytkownika, a następnie wchodzimy w zakładkę konto. Serwis automatycznie odeśle nas do sekcji "Informacje o koncie" na stronie internetowej. Można też to zrobić od razu bezpośrednio z poziomu strony internetowej Spotify.

W menu po lewej stronie ekranu klikamy w przycisk "Dostępne plany". Otwiera nam się podstrona Spotify, na której możemy wybrać jeden z czterech dostępnych planów. By to zrobić, wystarczy kliknąć w przycisk "Wybierz" dostępny po prawej stronie boksu z nazwą i opisem planu.

  • Spotify - jak zmienić plan w aplikacji komputerowej
  • Spotify - dostępne plany
  • Spotify - informacje o koncie
[1/3] Spotify - jak zmienić plan w aplikacji komputerowejŹródło zdjęć: © dobreprogramy

Pojawią się wtedy informacje na temat warunków nowego oraz poprzedniego planu Spotify, a także dane na temat podpiętej metody płatności. Jeżeli chcemy potwierdzić zmianę planu, klikamy w zielony przycisk "Zmień plan". Jeśli chcemy zrezygnować ze zmiany, wystarczy wybrać przycisk "Wróć". Po zaakceptowaniu warunków serwis pobierze opłatę, a plan zostanie zmieniony na nowy.

Jakie plany są dostępne w Spotify?

Spotify oferuje aż pięć różnych planów, w tym jeden bezpłatny. Wszystkie plany premium zapewniają użytkownikom korzystanie z serwisu bez reklam, możliwość pobierania muzyki i słuchania jej w trybie offline, a także dodatkowe funkcjonalności na aplikacjach mobilnych. Oto plany, jakie można znaleźć na Spotify:

  • Spotify Free – darmowy plan z reklamami oraz limitem przewinięć piosenek na urządzeniach mobilnych;
  • Spotify Individual – plan premium umożliwiający korzystanie z serwisu jednej osobie, kosztuje 19,99 zł miesięcznie;
  • Spotify Duo – plan dla dwóch osób mieszkających pod tym samym adresem, kosztuje 24,99 zł miesięcznie;
  • Spotify Family – plan dla do 6 osób mieszkających pod tym samym adresem, kosztuje 29,99 zł miesięcznie;
  • Spotify Student – plan indywidualny ze specjalną zniżką studencką, oferowaną studentom uczelni zaakceptowanych przez Spotify, kosztuje 9,99 zł miesięcznie.

Okazuje się, że zmiana planu na Spotify jest zaskakująco prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową serwisu i kliknąć kilka razy myszką, by cieszyć się najlepszą muzyką na wybranych przez siebie zasadach.

Tomasz Bobusia, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)