Sprzedaż komunikatora Skype oficjalnie sfinalizowana

Sprzedaż komunikatora Skype oficjalnie sfinalizowana

Redakcja
20.11.2009 11:03

We wrześniu informowaliśmy o planach sprzedaży popularnego komunikatora Skype. Kilka dni później informacje te zostały oficjalnie potwierdzone przez firmę eBay, która zakupiła prawa do tej aplikacji w roku 2005. Teraz cała transakcja została oficjalnie sfinalizowana, a jej ostateczna suma wyniesie 2,75 miliarda dolarów.

Nowymi właścicielami programu Skype została grupa Andreessen Horowitz (której współzałożycielem jest Marc Andreessen związany z przeglądarką Netscape), firma Silver Lake oraz spółka powołana do życia przez pierwotnych twórców Skype'a (Janusa Friisa oraz Niklasa Zennstroma) o nazwie Joltid Limited. Nabywcy komunikatora posiadać będą 70% udziałów, pozostałe 30% nadal znajdować się będzie w rękach eBay.

Łączna kwota transakcji wyniesie 2,75 miliarda dolarów (w tym 2,025 miliarda w gotówce). Przypomnijmy, że suma ta jest niższa od tej, jaką eBay zapłaciło za Skype'a w roku 2005. Wtedy, wliczając wszystkie dodatkowe opłaty, komunikator kosztował ponad 3 miliardy dolarów.

Pogłoski o możliwej sprzedaży Skype'a pojawiły się już w pierwszej połowie tego roku. Przedstawiciele eBay nie ukrywali, że aplikacja słabo wpisuje się w ich wizję internetowego marketingu i to właśnie ten fakt stał się oficjalnym powodem sprzedaży programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)