Stabilny Banshee 1.6 dostępny do pobrania

Stabilny Banshee 1.6 dostępny do pobrania

Redakcja
01.04.2010 11:08

Zgodnie z zapowiedziami producentów, pojawiła się stabilna wersja odtwarzacza multimedialnego Banshee 1.6 przeznaczona dla systemu operacyjnego Mac OS X oraz dla dystrybucji Linuksa.

Od ostatniej stabilnej wersji zaszło wiele zmian związanych z obsługą multimediów. W ramach projektu została wydzielona sekcja rozszerzeń społeczności wśród których znajdziemy wtyczki pozwalające na zmianę statusów w komunikatorach opartych o framework Telepathy (np. domyślny komunikator Ubuntu Empathy), pobieranie tekstów aktualnie odtwarzanych utworów, automatyczne generowanie list odtwarzania, integrację funkcji odtwarzacza z urządzeniami podczerwieni, uruchomienie funkcji budzika czy integrację z dockiem Avant Window Navigator.

Jak na razie tylko w postaci źródeł dostępny jest również plugin do obsługi sklepu internetowego Ubuntu One Music Store. Banshee 1.6 potrafi również monitorować na bieżąco folder biblioteki, odtwarzać pliki wideo - również te z serwisu YouTube.

Użytkownicy, którzy są zainteresowani instalacją najnowszej wersji odtwarzacza mogą to zrobić póki co tylko i wyłącznie poprzez pobranie źródeł i samodzielną kompilację. Odtwarzacz multimedialny Banshee 1.6 w wersji dla systemów Linux oraz Mac OS X można pobrać z poziomu naszego vortalu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)