WhatsApp zmienił regulamin. Masz czas do 11 kwietnia

WhatsApp zmienił regulamin. Masz czas do 11 kwietnia

WhatsApp zmienia regulamin
WhatsApp zmienia regulamin
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek
05.04.2024 13:47, aktualizacja: 05.04.2024 18:34

WhatsApp wprowadził nowy regulamin, który jest konsekwencją unijnych wymogów. Użytkownicy, którzy założyli konto na WhatsAppie przed połową lutego, mają czas do 11 kwietnia, by zapoznać się z treścią i zaakceptować zmiany. Inaczej dalsze korzystanie z WhatsAppa nie będzie możliwe.

Nowy regulamin WhatsAppa to wdrożenie regulacji narzucanych przez Unię Europejską w związku z ustawami DMA oraz DSA. Brak zaakceptowania zmian może skutkować nawet zawieszeniem konta użytkownika - zwraca uwagę serwis Tom's Guide. Nowi użytkownicy WhatsAppa automatycznie akceptują nowe zasady od połowy lutego. Wcześniejsi posiadacze kont mają jednak czas do 11 kwietnia, by zapoznać się ze zmianami i zaakceptować je, by dalej korzystać z WhatsAppa.

Zmiany w regulaminie WhatsAppa dotyczą kilku kwestii, do najważniejszych należy jednak zaliczyć wprowadzenie zapisów niezbędnych do realizacji tzw. interoperacyjności komunikatorów, czyli innymi słowy do obsługi wiadomości z innych aplikacji. To opcja, która od strony technicznej już teraz jest możliwa zarówno w WhatsAppie, jak i Messengerze - UE wyznaczyła Metę jako firmę, która wiedzie na rynku, a co za tym idzie powinna przygotować odpowiednio swoje komunikatory w pierwszej kolejności.

Druga ważna zmiana w regulaminie WhatsAppa to obniżenie minimalnego wymaganego wieku użytkownika serwisu i aplikacji do 13 lat (wcześniej wymagane było 16 lat). Wszystkich jest nieco więcej i można się z nimi zapoznać w oficjalnej dokumentacji WhatsAppa. Akceptacja regulaminu odbywa się z poziomu samej aplikacji. Kiedy będzie to konieczne, można spodziewać się odpowiedniego powiadomienia w komunikatorze.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)