Więcej reklam w Windows 10. Microsoft przez chwilę promował Edge'a

Więcej reklam w Windows 10. Microsoft przez chwilę promował Edge'a

Pendrive instalacyjny Windows 10
Pendrive instalacyjny Windows 10
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
23.05.2023 16:19

Windows 10 przez pewien czas wyświetlał użytkownikom kolejne reklamy promujące inne oprogramowanie. Po komunikatach zachęcających do instalacji Windowsa 11 w obliczu kończącego się wsparcia wydania 21H2, przyszedł czas na kolejny produkt Microsoftu.

Serwis Windows Latest sygnalizuje, że w Windows 10 po instalacji majowych aktualizacji zbiorczych pojawił się nowy baner w systemowej wyszukiwarce. Microsoft starał się w ten sposób promować przeglądarkę Edge i sugerował ustawienie jej jako domyślnej w systemie. To kolejny element "autopromocji" w tym wydaniu Windows 10 - wcześniej użytkownicy uznali za taki nakłanianie do instalacji Windowsa 11.

Co ciekawe, analiza wykazała, że baner został już wyłączony po stronie serwera, przez co nie pojawia się już w Windows 10. W efekcie spekuluje się, że był to jedynie element testów A/B, z drugiej jednak strony te byłyby zrozumiałe w programie Insider, nie zaś w stabilnym wydaniu Windows 10, które działa w milionach komputerów. Windows Latest dodaje za to, że podobny rodzaj reklam można również spotkać w Windows 11.

Sugestia wykorzystania Edge'a jako przeglądarki stworzonej dla produktywności
Sugestia wykorzystania Edge'a jako przeglądarki stworzonej dla produktywności© Windows Latest

W kontekście kończącego się wsparcia Windows 10 21H2 należy pamiętać, że wszystkie komputery, które spełnią techniczne wymagania zaczną być w przyszłym miesiącu automatycznie aktualizowane do wydania 22H2 przez Microsoft. Użytkownicy w ten sposób będą mogli dalej cieszyć się bezpiecznym systemem - wydanie 21H2 przestanie bowiem wkrótce dostawać dalsze poprawki bezpieczeństwa.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)