YouTube nie działa? Oto jeden z powodów

YouTube na ekranie laptopa
YouTube na ekranie laptopa
Źródło zdjęć: © Pixabay

28.05.2024 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

YouTube nie działa poprawnie? Zresetujesz PC, wyczyścisz historię przeglądarki, a film nadal nie odtwarza się poprawnie? Intuicja podpowiada, by skontaktować się z pomocą techniczną, lecz powodem może być zupełnie co innego.

Problemy z odtwarzaniem filmów na YouTube mogą mieć związek z blokerami reklam. Te zaś cieszą się ogromną popularnością, wszak nie wszyscy internauci chcą płacić za YouTube Premium, ale chcą czerpać z dobrodziejstw subskrypcji. To naturalnie prowadzi do konfliktu interesów między serwisem, a rzeczoną grupą użytkowników.

Filmy na YouTube działają. Problemem jest bloker reklam

Właściciele YouTube są konsekwentni w swoich działaniach. Cel jest prosty: zachęcić internautów do kupna YouTube Premium lub zrezygnowania z blokerów. Na początku 2024 r. pojawiły się doniesienia o zbyt długim ładowaniu filmów na YouTube. Teraz, jak informuje Wccftech, serwis zaczął automatycznie przewijać filmy do samego końca.

Ten mechanizm dotyczy użytkowników korzystających z blokerów reklam, więc jeśli należysz do tej grupy internautów i filmy nie chcą "współpracować", to włodarze serwisu mogą z dumą krzyknąć "1:0 dla nas!".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Ponadto, jeśli spróbujesz odtworzyć wideo lub przesunąć kursor do określonej części klipu, aby ominąć to ograniczenie, będzie to bezowocne. W niektórych przypadkach wideo będzie się ładować w nieskończoność" - informuje serwis Wccftech.

Walka YouTube z blokerami reklam sięga 2023 r. i to, co teraz obserwujemy, to najzwyczajniej w świecie kolejna potyczka. Pytanie więc brzmi, jak mocno zdeterminowani są właściciele serwisu YouTube oraz jak bardzo uparci są niektórzy internauci.

Sebastian Barysz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)