YouTube kontra spam. W rękawie blokada na 24 godziny

YouTube kontra spam. W rękawie blokada na 24 godziny

YouTube
YouTube
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images, © 2022 SOPA Images
Oskar Ziomek
14.12.2022 14:28

YouTube wdraża nowy mechanizm dbania o kulturę wypowiedzi w komentarzach. W praktyce celem jest ograniczenie działalności spamerów i trolli, którzy w ostatnim czasie szczególnie często komentują filmy zwłaszcza największych twórców na YouTubie. Nowy mechanizm uwzględnia blokowanie komentowania nawet na dobę.

Serwis The Verge opisuje zmiany wprowadzane przez YouTube'a, które mają ograniczyć działalność spamerów w sekcji komentarzy pod filmami. W odpowiedzi na uwagi wybranych największych twórców, YouTube zdecydował się uruchomić mechanizm ostrzeżeń i docelowo blokadę komentowania obowiązującą do 24 godzin, jeśli dana osoba będzie natarczywie pisać obraźliwe komentarze.

YouTube podaje, że blokada będzie poprzedzona odpowiednimi ostrzeżeniami. Użytkownik najpierw dowie się na przykład, że część jego komentarzy została usunięta z uwagi na naruszanie zasad. Dopiero jeśli zignoruje ostrzeżenie i będzie nadal zostawiać obraźliwe komentarze pod filmami, jego możliwość komentowania może zostać zablokowana nawet na dobę. YouTube podaje, że testy wykazały skuteczność takiego rozwiązania i ograniczenie zjawiska masowego komentowania przez spamerów.

Na tę chwilę nowa metoda walki ze spamem będzie dotyczyć tylko komentarzy w języku angielskim. YouTube ma jednak nadzieję rozszerzyć możliwości swoich algorytmów, by docelowo w podobny sposób analizować i blokować także treści pisane w innych językach. Na razie nie wiadomo jednak jakie są ramy czasowe co do realizacji tego planu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)