Zmiany w aktualizacjach Windowsa 10: od 2019 roku będzie ich mniej

Zmiany w aktualizacjach Windowsa 10: od 2019 roku będzie ich mniej

Zmiany w aktualizacjach Windowsa 10: od 2019 roku będzie ich mniej
Oskar Ziomek
17.07.2018 17:05

Szykują się zmiany w sposobie dostarczania aktualizacji do systemów operacyjnych Microsoftu. Obecny tryb wydawania łatek w podziale na trzy główne typy zostanie zmieniony i w przyszłym roku Windows 10 otrzymywać będzie regularnie już tylko dwa rodzaje aktualizacji. Będą to aktualizacje zbiorcze (wydawane głównie w tak zwany Patch Tuesday) oraz aktualizacje ekspresowe. Od lutego nie będą już jednak wydawane aktualizacje delta.

Informacja o zmianach pojawiła się na blogu dla specjalistów IT Windowsa. Rezygnacja z aktualizacji delta w praktyce nie powinna być dla użytkowników kłopotliwa. Pierwotnie tego rodzaju łatki powstały po to, by dostarczyć część mniejszych aktualizacji tym użytkownikom, których urządzenia nie były bezpośrednio połączone z usługami Windows Update, a przez to nie mogły otrzymać aktualizacji ekspresowych.

Od lutego 2019 roku aktualizacje delta dla Windowsa przestaną być wydawane, źródło: Microsoft.
Od lutego 2019 roku aktualizacje delta dla Windowsa przestaną być wydawane, źródło: Microsoft.

Z czasem zakres działania protokołów dostarczających ekspresowe aktualizacje został jednak rozszerzony i od początku zeszłego roku łatki te są dostępne także w narzędziach firm trzecich. A przynajmniej teoretycznie, bo te trzeba najpierw do tych aktualizacji przygotować. Jak się okazuje, zdaniem Microsoftu upłynął już wystarczający czas, by przeprowadzić integrację i dlatego też (zbędne już teraz) aktualizacje delta zostaną wyłączone w lutym 2019 roku.

Aktualizacje ekspresowe są wygodniejsze z dwóch głównych powodów. Po pierwsze są mniejsze i mogą trafić do użytkowników szybciej, a po drugie nie wymagają do instalacji posiadania poprzedniego, dużego pakietu łatek wydanego w formie aktualizacji zbiorczej. Microsoft dodaje także, że taka zmiana będzie ulgą dla administratorów, którzy są przy okazji raz jeszcze zachęcani do korzystania z porad dotyczących optymalizacji aktualizacji w Windowsie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)