Awaria internetu Vectra. Użytkownicy zgłaszają problemy (aktualizacja)

Użytkownicy Vectry mierzą się z problemami z dostępem do internetu
Użytkownicy Vectry mierzą się z problemami z dostępem do internetu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Paweł Maziarz

12.05.2024 20:43, aktual.: 12.05.2024 22:01

Trwa awaria usług operatora Vectra, w wyniku której użytkownicy zgłaszają problemy z dostępem do sieci i telewizji. Jak wynika z narastającej liczby zgłoszeń awarii, usterki pojawiają się w wielu miastach.

Wygląda na to, że Vectra zmaga się z problemem związanym z internetem, co skutkuje brakiem dostępu do sieci w wielu miastach. To potwierdzają zgłoszenia usterki, które napływają na platformę downdetector – w chwili pisania tekstu, liczba awarii zaczęła gwałtownie rosnąć i osiągnęła około 630 zgłoszeń.

W ostatnim czasie liczba zgłoszeń awarii zaczęła gwałtownie rosnąć
W ostatnim czasie liczba zgłoszeń awarii zaczęła gwałtownie rosnąć© downdetector

Zgłoszenia dotyczące awarii napływają też za pośrednictwem mediów społecznościowych operatora - w większości przypadków są to informacje dotyczące awarii internetu, ale sporadycznie pojawiają się też wpisy dotyczące problemów z odbiorem telewizji.

W tym momencie trudno powiedzieć, jak długo mogą potrwać utrudnienia i co jest ich powodem. Operator prosi o zgłaszanie utrudnień w wiadomościach prywatnych mediów społecznościowych, co pozwoli na weryfikację problemów z dostępnością usług.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto dodać, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja w ostatnim czasie. Podobna awaria miała miejsce w marcu 2024 r. - usterka została wtedy rozwiązana po kilku godzinach od pojawienia się pierwszych zgłoszeń.

Aktualizacja, godz. 22:00

Jak wynika z aktualizowanych informacji w serwisie downdetector, liczba zgłaszanych problemów z internetem Vectra zaczęła spadać. Można zatem założyć, że operator rozwiązał usterkę.

Liczba zgłaszanych awarii w serwisie downdetector zaczęła spadać
Liczba zgłaszanych awarii w serwisie downdetector zaczęła spadać© downdetector

Paweł Maziarz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)