Facebookowe grupy odświeżone. Wyglądają prawie jak Discord

Facebook
Facebook
Źródło zdjęć: © Unsplash
Karolina Kowasz

29.06.2022 19:06, aktual.: 30.06.2022 19:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook rozpoczął testy nowych sposobów szybkiego dostępu do ulubionych grup i uproszczenia ich organizacji. Zapowiedział także wprowadzenie kanałów, które będą przestrzeniami pomagającymi użytkownikom łączyć się w ich społecznościach.

Oficjalne dane twórców wskazują, że na Facebooku pojawi się m.in. nowy pasek boczny, który ułatwi szybkie znajdowanie ulubionych grup. Wyświetli listę wszystkich grup użytkownika i wskaże w nich ostatnią aktywność. Pozwoli również przypiąć ulubione grupy, aby te pojawiały się jako pierwsze.

W ramach swojej grupy użytkownik zobaczy nowe menu zawierające takie funkcje jak wydarzenia, sklepy i różne kanały. Ma to ułatwić łączenie się z innymi osobami w interesujących użytkownika tematach. Administratorzy dostaną możliwość tworzenia kanałów, bardzo podobnych do tych na Discordzie, umożliwiających dyskusje na interesujące tematy w nieco mniejszym gronie. Pojawią się także społecznościowe kanały audio (na wzór Clubhouse), w których będzie można swobodnie włączać się do rozmów audio w czasie rzeczywistym.

Kanały społecznościowe
Kanały społecznościowe© Meta

Meta ma nadzieję, że wprowadzone nowości sprawią, że użytkownicy Facebooka będą mogli być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami grupy oraz zmienią sposób, w jaki dotychczas się komunikowali ze sobą. Głównym celem firmy, już od dawna, ma być ułatwienie komunikowania się i wymiany informacji, dlatego w przyszłości można spodziewać się kolejnych opcji wzorowanych na znanych już rozwiązaniach konkurencji.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)