Fleksy, ooVoo i InBrowser - nowe pozycje w bazie aplikacji mobilnych dla Androida

Fleksy, ooVoo i InBrowser - nowe pozycje w bazie aplikacji mobilnych dla Androida

Fleksy, ooVoo i InBrowser - nowe pozycje w bazie aplikacji mobilnych dla Androida
Redakcja
11.04.2014 14:58

Ilość aplikacji dla systemów mobilnych może przytłaczać. Uruchamiając sklep z nimi na w zasadzie dowolnej platformie użytkownik może przeglądać, przeglądać i przeglądać jego zasoby znajdując rzeczy zarówno nieprzydatne, jak i prawdziwe perełki. Dzisiaj postanowiliśmy do bazy aplikacji mobilnych dla Androida dodać trzy kolejne aplikacje, a także pokrótce je przedstawić. Możliwe, że znajdziecie wśród nich coś, co rozbudzi wasze zainteresowanie.

Pierwsza z aplikacji jakie znalazły się w bazie to komunikator ooVoo w wersji dla Androida. Wielokrotnie słyszeliśmy opinie przypominające o nim, nareszcie znalazł się on w spisie. Jest to dosyć młody komunikator internetowy, dzięki któremu użytkownik może przeprowadzać rozmowy głosowe i wideo z innymi osobami. Dostępny od jakiegoś czasu na platformę Windows i Mac, obecnie jest możliwy do wykorzystania także na systemie iOS oraz Android.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Cechuje się on prostą obsługą, bardzo intuicyjnym interfejsem, oraz darmowym świadczeniem usługi: użytkownik płaci bowiem tylko za wykorzystany transfer internetowy. Możliwe jest wykorzystywanie tak sieci 3G/LTE jak i połączenia Wi-Fi. Użytkownik może również rozpocząć wideo-konferencję z nawet 12 osobami jednocześnie. Dużym atutem aplikacji oovoo jest wysoka jakość zarówno wideo jak i audio oferowanego przez usługę. Producent poprzez zastosowanie wielu technologii zadbał o to, aby głos był czysty, a obraz możliwe najlepszy przy aktualnie posiadanym połączeniu internetowym. Nie bez znaczenia jest także zasięg – z aplikacji według producenta korzysta na świecie około 90 milionów osób.

Druga aplikacja to InBrowser – Incognito Browsing, która jak sama nazwa wskazuje, służy do ochrony prywatności. Użytkownik zdecydowanie nie ma w tym wypadku do czynienia z narzędziem przypominającym szwajcarski scyzoryk, ale raczej skalpel chirurgiczny: zamiast dużej ilości funkcji, autorzy postanowili skupić się tym co dla nich najważniejsze, a więc ochronie prywatności. W efekcie aplikacja nie zapisuje na urządzeniu żadnych danych dotyczących historii przeglądanych stron. Po zamknięciu przeglądarki zawsze automatycznie usuwane są wszystkie ciasteczka, dane sesji i pobrane grafiki czy pliki. Jest to więc przeglądarka, która cały czas działa w trybie prywatności znanym z konkurencyjnych z rozwiązań.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Producent informuje, że jest to najlepszy wybór w przypadku chęci odwiedzania stron dla dorosłych, serwisów randkowych czy też witryn o nie do końca sprawdzonej reputacji. Aplikacja mimo swoich ograniczeń pozwala na pobieranie plików, wspiera także otwieranie stron w kartach, w efekcie użytkownik może przeglądać wiele z nich. W InBrowser znajdziemy także możliwość zmiany useragenta przeglądarki aby nie była ona rozpoznawana jako urządzenie mobilne, lecz jak pełnoprawny komputer.

Ostatnia z dodanych aplikacji to klawiatura Fleksy. Według producenta jest rewolucyjna i zapewnia jeszcze szybsze i wygodniejsze wprowadzanie treści poprzez ekran dotykowy niż do było znane do tej pory. Ma ona być wygodniejsza w obsłudze i umożliwiać pisanie szybsze niż w wypadku bardzo popularnych SwiftKey i Swype. Jej największym atutem jest natomiast system przewidywania działań użytkownika, oraz bardzo łatwa obsługa. Klawiatura pozwala na szybką personalizację i używanie gestów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Swoją szybkość i wygodę aplikacja zawdzięcza analizie tego, co napisał użytkownik. Dzięki bogatym słownikom (niestety w chwili obecnej nie znajdziemy tu wsparcia dla języka polskiego) oraz bardzo rozbudowanej autokorekcie, użytkownik może pisać popełniając wiele błędów, a klawiatura naprawi je za niego. Autem jest także chmura producenta, która pozwala na synchronizowanie słowników i spersonalizowanych informacji między wieloma urządzeniami. Użytkownik może wykorzystać ją także do analizy swoich treści np. z poczty Gmail, serwisów Facebook i Twitter w celu szybszego i lepszego dopasowania się do użytkownika. Wszystkie z wymienionych aplikacji znajdziecie w bazie naszego serwisu. Zapraszamy do ich pobierania i oceniania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)