Gdzie jest burza? Sprawdź w aplikacji lub internecie

Sprawdź, gdzie jest burza
Sprawdź, gdzie jest burza
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | stnazkul

23.05.2024 13:37, aktual.: 23.05.2024 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwa okres burzowy, wiele osób zastanawia się więc, jak przemieszczają się chmury i gdzie można się spodziewać opadów. W takich sytuacjach warto skorzystać z radarów burzowych. Przedstawiamy trzy aplikacje mobilne oraz trzy strony internetowe, które ułatwiają śledzenie burz.

Choć lato kojarzy się z bezchmurnym niebem i słoneczną pogodą, równie często trzeba być gotowym na możliwe burze. Radary i mapy burzowe są doskonałymi narzędziami do monitorowania aktualnej sytuacji pogodowej, pomagającymi użytkownikom przygotować się na nadchodzące zagrożenia. Można z nich korzystać zarówno na komputerze, jak i na telefonie, dzięki aplikacjom, które oferują również powiadomienia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Monitor Burz

Dla tych, którzy cenią sobie prostotę, idealnym wyborem będzie aplikacja Monitor Burz. Program zdobya ocenę 4,9/5 w sklepie Google Play, co świadczy o wysokiej jakości i uznaniu użytkowników. Prosty i czytelny interfejs oraz szybkie działanie są głównymi zaletami, które idą w parze z wieloma funkcjami.

Monitor Burz
Monitor Burz© Google Play

Monitor Burz oferuje wizualizacje lokalizacji wyładowań atmosferycznych oraz radar opadów i zachmurzenia. Dodatkowo w ustawieniach można włączyć powiadomienia, co pozwala na otrzymywanie komunikatów o nadchodzących burzach. Dzięki temu użytkownicy mają czas, by się przygotować – wrócić do domu, zabezpieczyć sprzęty, itp.

Blitzortung Lightning Monitor

Blitzortung Lightning Monitor to kolejna aplikacja, która wyróżnia się łatwością obsługi. Oferuje aktualizowane na bieżąco dane o wyładowaniach atmosferycznych oraz możliwość sprawdzenia historii do 24 godzin wstecz. Interfejs jest intuicyjny, a brak reklam to dodatkowy atut, który docenią użytkownicy.

Blitzortung Lightning Monitor
Blitzortung Lightning Monitor© Google Play

Windy

Osobom szukającym bardziej rozbudowanych funkcji, polecamy Windy. Jest to wszechstronna aplikacja pogodowa, która oferuje zdjęcia satelitarne w wysokiej rozdzielczości, radar burzowy oraz prognozę pogody.

Windy
Windy© Google Play

Dzięki dokładnym wskazaniom użytkownicy mogą dostosować swoje plany do zmieniających się warunków pogodowych. Aby korzystać z pełnych możliwości, konieczne jest jednak wykupienie wersji premium, ponieważ darmowa wersja zawiera ograniczenia i reklamy.

Mapy burzowe w internecie

Burze można również kontrolować na mapach w internecie. W tym przypadku warto zwrócić w szczególności uwagę na następujące serwisy:

  • Skyradar, który bazuje na danych z Windy. Oferuje wiele funkcji radarowych i prognostycznych, od burz przez opady deszczu i śniegu, aż po wiatr, ciśnienie atmosferyczne i jakość powietrza,
  • Blitzortung Map - interaktywną mapę burzową, która umożliwia śledzenie burz na świecie niemal w czasie rzeczywistym, z aktualizacjami co minutę. To proste, ale skuteczne narzędzie, które dostarcza precyzyjnych i aktualnych danych.
  • Burze.dzis.net - idealne narzędzie dla tych, którzy preferują absolutną prostotę. Szara mapa z kolorowymi oznaczeniami informuje o wyładowaniach zarejestrowanych w Polsce i Europie. Jest tu także możliwość monitowania wiatru, opadów i skrajnych temperatur.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)