Hardwipe 3 - permanentne usuwanie danych z dysków HDD

Kuba Pawlak

11.09.2013 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie jest tajemnicą, że usuwanie danych za pomocą kosza systemowego do najbezpieczniejszych nie należy. By odzyskać w ten sposób skasowane pliki wystarczy posłużyć się jednym z wielu ogólnodostępnych narzędzi do odzyskiwania danych. Co jednak gdy chcemy zniszczyć dane permanentnie?

Rozwiązaniem dla osób chcących trwale zniszczyć przechowywane na komputerze dane może być m.in. darmowe narzędzie Hardwipe. W zależności od wybranej metody program usuwa wskazane pliki, a następnie kilkukrotnie nadpisuje losowymi danymi zajmowaną przez nie przestrzeń dyskową. Hardwipe pozwala kasować zarówno pojedyncze pliki, foldery, kart pamięci jak również zawartość dysków twardych. Narzędzie integruje się z Eksploratorem Windows i dostępne jest z poziomu menu kontekstowego. Wystarczy, że wskażemy plik do usunięcia, wybierzemy odpowiednią opcję i samoczynnie wywołane zostanie główne okno programu, w którym dobieramy tryby jego pracy i klikamy przycisk 'Start Wipe', rozpoczynający proces kasowania.

Obraz

Po blisko roku testów udostępniono pierwszą stabilną edycję narzędzia Hardwipe 3.0. Jakie nowości pojawiły się w najnowszej wersji programu? Producent poszerzył funkcjonalność Hardwipe 3 o takie funkcje jak kasowanie zawartości całych dysków twardych i bezpieczne usuwanie zawartości kosza systemowego. Poza tym wprowadzono kilka kosmetycznych zmian dodając ikonki do menu kontekstowego Eksploatatora, zaktualizowano również okno wyboru dysków i pojawiła się opcja wyłączenia reklam bezpośrednio z poziomu okna głównego aplikacji.

Obok nowości autorzy wprowadził również szereg poprawek. W Hardwipe 3 zaktualizowano m .in. bibliotekę QT, usunięto błąd z nieprawidłowym wyświetlaniem tłumaczeń programu, dodano możliwość odtwarzania dźwięków systemowych po zakończeniu pracy i wyeliminowano problemy wnikające z pracy w trybie administratora. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do pobierania i testowania najnowszej wersji narzędzia Hardwipe 3.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)