Hardwipe 3 - permanentne usuwanie danych z dysków HDD

Hardwipe 3 - permanentne usuwanie danych z dysków HDD

Kuba Pawlak
11.09.2013 11:25

Nie jest tajemnicą, że usuwanie danych za pomocą kosza systemowego do najbezpieczniejszych nie należy. By odzyskać w ten sposób skasowane pliki wystarczy posłużyć się jednym z wielu ogólnodostępnych narzędzi do odzyskiwania danych. Co jednak gdy chcemy zniszczyć dane permanentnie?

Rozwiązaniem dla osób chcących trwale zniszczyć przechowywane na komputerze dane może być m.in. darmowe narzędzie Hardwipe. W zależności od wybranej metody program usuwa wskazane pliki, a następnie kilkukrotnie nadpisuje losowymi danymi zajmowaną przez nie przestrzeń dyskową. Hardwipe pozwala kasować zarówno pojedyncze pliki, foldery, kart pamięci jak również zawartość dysków twardych. Narzędzie integruje się z Eksploratorem Windows i dostępne jest z poziomu menu kontekstowego. Wystarczy, że wskażemy plik do usunięcia, wybierzemy odpowiednią opcję i samoczynnie wywołane zostanie główne okno programu, w którym dobieramy tryby jego pracy i klikamy przycisk 'Start Wipe', rozpoczynający proces kasowania.

350041447770318785

Po blisko roku testów udostępniono pierwszą stabilną edycję narzędzia Hardwipe 3.0. Jakie nowości pojawiły się w najnowszej wersji programu? Producent poszerzył funkcjonalność Hardwipe 3 o takie funkcje jak kasowanie zawartości całych dysków twardych i bezpieczne usuwanie zawartości kosza systemowego. Poza tym wprowadzono kilka kosmetycznych zmian dodając ikonki do menu kontekstowego Eksploatatora, zaktualizowano również okno wyboru dysków i pojawiła się opcja wyłączenia reklam bezpośrednio z poziomu okna głównego aplikacji.

Obok nowości autorzy wprowadził również szereg poprawek. W Hardwipe 3 zaktualizowano m .in. bibliotekę QT, usunięto błąd z nieprawidłowym wyświetlaniem tłumaczeń programu, dodano możliwość odtwarzania dźwięków systemowych po zakończeniu pracy i wyeliminowano problemy wnikające z pracy w trybie administratora. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do pobierania i testowania najnowszej wersji narzędzia Hardwipe 3.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)