HTC nie zgadza się z zarzutami Apple i... udziela lekcji historii

HTC nie zgadza się z zarzutami Apple i... udziela lekcji historii

Redakcja
18.03.2010 17:01

Na początku marca informowaliśmy o pozwie jaki Apple złożyło przeciwko HTC. Teraz, tajwański producent telefonów i urządzeń PDA, broni się przed zarzutami swojego konkurenta i... udziela krótkiej lekcji historii swojego przedsiębiorstwa.

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie HTC, firma ta informuje, że nie zgadza się z zarzutami stawianymi przez Apple i będzie dochodzić swoich praw w sądzie. Na poparcie swojego stanowiska przedstawiciele tajwańskiego producenta przypominają, że to ich firma jako pierwsza udostępniła w roku 1998 pierwsze urządzenie PDA działające pod systemem Windows. Warto jednak przypomnieć, że już pięć lat wcześniej Apple rozpoczęło sprzedaż Newton Original MessagePad, który nie posiadał klawiatury i mógł być obsługiwany jedynie rysikiem. Jeszcze w 1999 roku HTC rozpoczęło prace nad XDA, co zaowocowało w 2002 roku pierwszym na świecie smartfonem, O2 XDA, wyposażonym w kolorowy, 3,5-calowy dotykowy wyświetlacz.

HTC chwali się również innymi smartfonami, które firma ta stworzyła jako pierwsza na świecie: urządzeniem posiadającym wsparcie dla 3G CDMA EVDO (październik 2005) oraz telefonem z funkcją obsługi gestów (2007). Warto również wspomnieć o pierwszym smartfonie działającym pod kontrolą systemu Google Android (październik 2008) czy urządzeniu, które obsługiwałoby technologię 4G WIMAX (listopad 2008).

W oficjalnej informacji opublikowanej przez HTC nie ma niestety wzmianki o stosownych patentach (dotyczących m.in. technologii multitouch), których posiadanie może się okazać kluczowe w sprawie jaka toczyć się będzie przed amerykańskim sądem. Miejmy więc nadzieję, że bardziej konkretne dowody poznamy już wkrótce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)